09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

microsoft'un yeni oyun konsolu project scorpio'nun fiyatı ne kadar olacak?

microsoft-un-yeni-oyun-konsolu-project-scorpio-nun-fiyati-ne-kadar-olacak-1475262795
Reklam

microsoftun merakla beklenen yeni oyun konsolu sektöre damgasını vurmaya geliyor. peki fiyat konusunda project scorpiodan beklentimiz ne?

oyun konsolu savaşında xbox one ile sağlam satış rakamlarına ulaşsa da en aka rakibi sony playstation 4& 39;e karşı ipleri bir türlü eline alamayan ve bir adım geride kalan microsoft yeni oyun konsolu project scorpio ile zirvenin biricik sahibi olmak istiyor.

e3 2016 etkinliği zamanında duyurulan ve o zamandan beri beklentilerin gayet aka olduğu project scorpio konusunda henüz resmi bir şeyler bilemiyoruz. sektörde dolaşan özellikler de mümkün özellikler olmaktan ileri gidemiyor. fakat xbox& 39;ın patronu phil spencer yeni oyun konsolunun fiyatına dair mühim açıklamalarda bulundu.

spencer kati bir fiyat vermiş değil fakat project scorpio için & 39;& 39;birinci derslik bir mahsul olacak& 39;& 39; açıklamasında bulunmuş bu da ucuz bir şey beklememiz anlamına geliyor. spencer açıklamalarında scorpio& 39;nun fiyatı & 39;& 39;konusunda oyun konsolları sektöründe daha önceden duyulmamış seviyede bir rakama sahip olmayacak& 39;& 39; ifadesini de yer vermiş. işte bu anlatım de bizim tahmini bir fiyat oluşturmamızı sağlıyor.

oyun konsollarının tarihine bir göz atacak olursak şimdiye kadar piyasaya en yüksek fiyat ile giriş yapmış olan konsol playstation 3 olarak karşımıza çıkmakta. playstation 3 2007 yılında satışa sunulduğunda etiketinde 600 dolar yazmaktaydı.

bunu göz önüne alarak spencer& 39;ın açıklamalarından yola çıkarsak project scorpio& 39;nun en çok 600 dolar fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz. başka yeni kuşak konsollara bakacak olursak; ps4 pro& 39;nun fiyatı 400 dolar xbox one s& 39;in ise 300 dolar.

yani project scorpio başka konsollara göre daha yüksek fiyatla istikbal – ati. orası kati. fakat & 39;& 39;microsoft& 39;un şimdiye kadar ürettiği en kuvvetli oyun konsolu& 39;& 39; olarak lanse edilen scorpio şayet beklenilen özellikler ile gelirse o paraya -belki- değebilir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?