13 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

microsoft research sanal yüzücüler yapıyor

79287swimmers-ankle-670
Reklam

yüzücüler deyimi yerindeyse suyun altında var dünyadan habersiz hareketlerini gerçekleştirirken, somut dünyadan uzaklaşmaları yönündeki söz konusu hareketleri antrenman performanslarına da doğrudan yansıyordu.

suyun altında sadece kendilerini farkında olup, kendileri ile rekabet içerisinde olan yüzücülerin sorun. niteliğindeki bu sorununa microsoft research, alternatif bir çözüm yolu geliştirmiş durumda.

microsoft sanal yüzücüler meydana getiriyor

microsoft research’ün redmond araştırmalar bölümü, swimtrain adlı proje kapsamında kore ileri teknoloji ve ilim enstitüsü (kaıst) ile ortak bir çalışma yürütme yoluna gitti.

sporcuların akıllı telefonları için su geçirmez bir kutu işlevinde olacak cihazın tasarımında bulunan iki ekip, duyusal/işitsel art bildirimleri sağlamak için bir çift su altı kulaklığına da meydana getirdi.

havuz içerisindeki başka yüzücülerin var durumları hakkında yüzücülere bilgi verecek çözüm, yüzücülerin duruma göre devinim etmelerine imkan tanıyacak.

yüzücü antrenman esnasında o anda rakip olarak nitelenen yüzücü karşısında geride kalması halinde, swimtrain çözümü sporcuya çeşitli yönergelerde bulunarak bir sonraki en iyi hamlenin ne olacağı söyleyecek. böylece yüzücü antrenman esnasında bir sonraki hareketini planlayabilecek.

microsoft research-kaıst işbirliğinde gerçekleştirilen projenin test aşamasında 11 deneğe, swimtrain çözümünün uygulandığının, deneklerin sosyal etkileşim-anındalık hızında yönerge vermesi nedeniyle çözüm hakkında müspet görüş bildirdikleri engadgettaki haberde yer aldı.

spora teknolojinin istikbal – ati süreçte hangi oranda müdahale edeceği konusunda şimdiden bir düşünce yürütülemez. ama – lakin taraflı/tarafsız herkes, bu tip çözümlerin işleri kolaylaştırdığı konusunda hemfikir durumda.

:: microsoft research-kaıst işbirliğinde meydana getirilen swimtrain projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?