16 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

messanger'dan imessage'a: mesajlardaki ''görüldü'' yazısı nasıl kapatılır?

hadi-yine-iyisiniz-goruldu-yazisi-nasil-kapatilir-1476108150
Reklam

facebook messanger ve imessage gibi uygulamalarda “görüldü” yazısını nasıl kapatacağınzı sizlere bu içeriğimizde bahsettik. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20914 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20914 ; } ; }

sosyal medya& 39;ın hayatımıza girmesi ile beraber insan ilişkileri gayet farklı bir boyut kazandı. kimimiz için bu iyi olarak nitelendirilirken kimilerimiz içinse mesajlaşırken ki “görüldüı yazısı bir fazla tartışmaya ve gene sosyal medya üzerinden yürüyen sevgi ilişkilerinde bitmesine sebep olmuştur.

sizlere bu içeriğimizde “görüldüı yazısını veya bildirimini 4 farklı uygulamada nasıl kapatabileceğinizi sıralıyarak anlattık.

1. facebook messenger

facebook teknik olarak görüldü yazısını kapatabilme gibi bir özelliğe sahip değil fakat google chrome üzerine ekleyebileceğiniz “facebook unseenı eklentisi sayesinde bunu kapatabilmeniz artık kolayca olası.

2. ios & imessage

android akıllı cihazlara nazaran “görüldüı özelliğini kapatmak iphone larda daha basit. biricik yapmanız gerek “ayarları menüsüne girip “tap messagesı e tıklayıp “send read receiptsı i kapatmaktır.

3. whatsapp

whatsapp üzerinden bu özelliği kapatmakta fazla basit. gene biricik yapmanız gereken “ayarları bölümüne gelip “privacyı yani gizlilik sekmesine tıklayıp aşağada yer meydanread receiptsı ı kapatmaktır.

4. outlook

outlook da “read receiptsı yani görülme bildirisi standart olarak kapalı oluyor. fakat farkında olmadan veya açtıktan sonra kapatmak isterseniz yapmanız gerekenler evvel menüsünün ında bulunan “optionsı a tıklamak. açılan pencerenin ına inip oradan “tracking sectionı u göreceksiniz orada sunulan seçeneklerden iki tanesini işaretleyebilirsiniz bunlar ise “delivery receipt for confirming the message was delivered to the recipint s email serverı yada ” read receipt confirming the recipient vieed the messageı dir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?