06 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

mercedes'in haddini aşan sürücüsüz otomobil reklamı yayından kalktı

mercedes-in-haddini-asan-surucusuz-otomobil-reklami-yayindan-kalkti-1469876430
Reklam

mercedesin kendini övmesinin yanı dizi başka sürücüsüz otomobilleri küçümsediği iddia edilen televizyon reklamı yayından kaldırıldı.

yıllardır markalar arasındaki rekabette en kritik nokta kendini başka rakiplerine göre öne çıkarmak ve rakiplerini kendinden ufak duruma düşürmek olsa da markaların birbirlerini kötülemeden rekabeti sürdürmesi gerekiyor. çünkü bu vaziyet bir süre sonra farkına varıldığında bu davranışı sergileyen markanın aleyhine bir vaziyet haline dönüşebiliyor.

benzer bir durumu geçtiğimiz günlerde yeryüzünün önde gelen otomobil üreticilerinden mercedes yaşadı. bir reklam filminde kendi sürücüsüz otomobilini dördüncü seviyede konumlandırırken tesla gibi dişli rakiplerinin ikinci seviyede olduğunu söyleyen ve abartılı bir şekilde kendi aracından bahseden mercedes& 39;in yayınladığı reklam filmi yoğun şikayet üzerine yayından kaldırıldı.

federal ticaret komisyonu& 39;nun gelen şikayetleri değerlendirerek vardığı reklamı yayından kaldırma kararı uygulandı ve mercedes& 39;in sürücüsüz otomobil ile ilgili reklamı tv kanallarında gösterimden çekildi. reklamın düzenlemeler yapılarak yine yayınlanıp yayınlanmayacağı ise henüz gizemini koruyor.

ilgili reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?