12 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

lg g5 sahipleri volte özelliğiyle hd+ kalitesinde aramalar yapabilecek

96753lg-g5-sahipleri-volte-ozelligiyle-hd-kalitesinde-aramalar-yapabilecek-208x130
Reklam

lg g5 için yayınlanan güncellemeyle beraber volte özelliği lg g5e geldi. artık lg g5 sahipleri volte özelliğiyle başka destekleyen cihazlarla hd kalitesinde sesli görüşme yapabilecek.

modüler amiral gemisi akıllı telefonu lg g5 ile akıllı telefon pazarı için aka bir risk meydan lg aygıt üzerindeki yazılımsal geliştirmelerine devam ediyor. lg modüler yapısıyla dikkat çeken yeni amiral gemisi lg g5 için yayınladığı güncellemeyle beraber telefona volte voice over lte özelliğini iç etti. şirket daha evvel yayınladığı güncellemelerde lg g4 ve lg v10da da bu özelliğe yer vermişti.

güncellemeyi yükleyen lg g5 sahipleri artık telefonlarında volte özelliğini aktif ederek başka volte destekleyen ve aynı zaman içinde kendisiyle aynı operatörde olan akıllı telefonlarla 4g şebekesi üzerinden hd+ kalitesinde sesli görüşmeler yapabilecek. bunun yanı sıra volte özelliğiyle görüşme yapan kullanıcılar görüşme esnasında 4g şebekesi sayesinde çoğu bölgede daha güçlü sinyal alabilecek.

birçok üst düzey akıllı telefonda bulunan volte özelliği aslında hayatımıza yeni girmiş bir teknoloji değil. bu teknoloji bizden daha evvel 4g desteğine kavuşan ülkelerde uzun süredir kullanılabiliyordu. ülkemizde bu sene kullanıma sunulan 4.5g teknolojisiyle beraber artık biz de destekleyen cihazlarımızda ve doğal ki destekleyen operatörlerde volte özelliğiyle hd+ kalitesinde sesli görüşmeler yapabileceğiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?