18 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

legolardan yapılmış muhteşem porsche 911 gt3 rs

97580legolardan-yapilmis-muhtesem-porsche-911-gt3-rs-208x130
Reklam

lego ile sanat nasıl yapılır? sorusunun cevabını bir kere daha veren lego technicten muhteşem bir amel.

çocukluğunuzda mutlaka sizler de legolar ile oynamış ve kendi çapınızda yaratıcı şeyler yapmışsınızdır. birkaç legoyu üst üste koyarak kule, uç uca ekleyerek feza gemisi vs yapmak eğlenceli olduğu kadar basittir de. 

ama – lakin amel fazla daha kompleks, fazla daha detaylı şeyleri yapmaya geldiği vakit devreye lego technic girmekte. birbirinden farklı cihazların ufak ölçeklerde lego modellerini yapan lego technic, bu sefer porschenin efsane aracı 911 gt3 rsyi hayata geçirmiş.

tasarımı ve yapılma süreci tam üç sene süren 911 gt3 rs, toplamda 2,704 parça legodan oluşmakta. orjinal porschenin 1:8 ölçeğinde boyuta sahip olan lego versiyon, kusursuz şekilde devinim etmesini sağlayan mekanik parçalara da sahip.

kendine has silindirli motoru, tam fonksiyonlu çalışan tekerlekleri ve porschenin hususi pdk şanzımanı minyatür versiyonu bulunan lego 911, dahil kısmında bulunan ufak pedallar ile de denetim edilebilmekte. yani aracın içine girebilen biri 911 gt3 rs deneyimini tadabilir.
 

bu şaheserin fiyatı 299 dolar aslında ucuz gibi .
samsung galaxy s8 ne vakit çıkacak? aygıt hakkında çıkan bilgileri 2 dkda anlattık! izlemek için buraya tıklayın! porsche lego 911 gt3 rs

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?