10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

kendi otomobilini kendisi yaratan kişilerin elinden çıkmış en etkileyici 5 araç

kendi-otomobilini-kendisi-yaratan-kisilerin-elinden-cikmis-en-etkileyici-5-arac-1475679032
Reklam

üreticilerin tasarımlarını beğenmeyip ben daha iyisini yaparım diyen kişilerin elinden çıkmış 5 dizi dışı görünümlü otomobil.

bazen otomobiller beklentilerimizi pek çok karşılamayan tasarıma ya da ergonomikliğe sahip olamayabiliyor. buna birçoğumuz bir çözüm üretemiyoruz önümüze ne sunarlarsa içlerinden bir tercihte bulunmak durumunda kalıyoruz. bazılarımız da ‘başlarım yapacağınız otomobile deyip kendi otomobillerini tasarlıyor. işte o kişilerinden elinden çıkmış en etkileyici 5 arabaya hep beraber bir görelim.

fahrradi farfalla ffx

gaz pedalının yerine bisiklet pedalının kullanıldığı bu otomobil sanatçı hannes langeder tarafından ferrari modellerinden esinlenerek üretildi. iki benlik olan ve gövdesi üzerine yerleştirilmiş mukavvadan oluşan bu vasıta muhtemelen yeryüzünün en yavaş yarış otomobili.

tabby

osvehicle isminde italyan bir firma tarafından üretilen ve tüketiciler tarafından monte edilebilen bu elektrikli otomobil internetten sipariş ediliyor ve birkaç saat içerisinde monte edilebiliyor. bir nevi açık kaynaklı bir vasıta olan tabby şayet istenirse tüketiciler tarafından geliştirilebiliyor. şirketin ürettiği en nihayet tabby modeli olan evo şu lahza 11 bin euro ortalama 35 bin tl civarında satışa sunuluyor.

filandi ever s

italya da bir otomobil tamirhanesinin sahibi olan moreno filandi kendisine istediği gibi bir araba alamayınca 4 yıllık bir uğraşın ardından kendi otomobilini üretmiş. mercedes sl in ana parçalarını toplayıp kendi otomobilini oluşturan filandi beden tasarımında ise alüminyumu kullanmış.

cosmorton

1980li yılların ilim kurgu filmi için tasarlanmış gibi görünen bu otomobil pleksiglass üst bölümü ve 6 silindirli krom motoru ile gayet alaka çekici. ingiliz paul bacon bu aracı bahçesindeki hangarda 18 aylık bir çalışma sonrası üretmiş.

brutus

kaputunun ında 750 beygirlik bir motoru bulunan brutus ismindeki bu vasıta 1920 lerden kalma bir uçağın motorundan ve 1907 yılında üretilen bir yarış otomobilinin gövdesinin bileşiminden oluşuyor. brutus almanya nın sinsheim kentinde bulunan auto & technik museum daki ekip tarafından üretilmiş.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?