15 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

karmaşık kodlara son: emojiler ile programlama dönemi başlıyor!

25295karmasik-kodlara-son-emojiler-ile-programlama-donemi-basliyor-208x130
Reklam

yazılımcıların karınca duasına benzeyen karmaşık kodları sizi korkutuyor mu? cevabınız “evet” ise size bir müjdemiz var! emojiler ile kod yazma dönemi başlıyor.

uygulama programcılığı günümüzün ve geleceğin popüler mesleklerinden birisi. siz de programcılığa alaka duyuyor ama programlama dillerinin anlaşılmaz ve sıkıcı görünümünden mi çekiniyorsunuz? o vakit size müjdeli bir haberimiz mevcut. artık emojiler ile programlama yapabilirsiniz.

 emojiler ile kod yazın!
emojicode adındaki programlama dili, geliştiricilere eğlenceli emojiler kullanarak kod yazma şansı sunuyor. derhal söylemeliyiz ki, emoji desteği sunması yeni dilin basit olduğu anlamına gelmiyor. emojicode, kodlarla dolu sıkıcı ekranları biraz eğlenceli hale getirmeye çalışan üst düzey bir programlama dili. sizi evvel gaza getirmiş, sonra da düş kırıklığına uğratmış gibi görünebilirim ama hiçbir şey için geç değil. bu yeni lisan, programlamaya adım atmanız için bir fırsat olabilir.


 çapraz platforma uygulama geliştirebilirsiniz
çapraz platformlara uygulama geliştirebileceğiniz emojicode programlama dili açık kaynak kodlu olmasıyla dikkat çekiyor. bunun yanı sıra çoklu dizileri de destekliyor. yeni dilin çoklu dizileri desteklemesi, tutarlı ve stabil uygulamalar yaratabilmeniz için kod yazarken yalnızca emojileri değil, farklı karakterleri ve değişkenleri de kullanabilmeniz anlamına geliyor. yani, yalnızca emojiler ile muhteşem uygulamalar yazmayı beklemeyin. buna karşın, emojiler ile programlamayı biraz daha eğlenceli ve renkli hale getirebilirsiniz. emojicode hakkında daha detaylı bilgi almak için buradan resmi sitesine ulaşabilirsiniz.
samsung galaxy s8 ne vakit çıkacak? aygıt hakkında çıkan bilgileri 2 dkda anlattık! izlemek için buraya tıklayın!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?