03 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

kablosuz şarj konusunda apple ve mediatek'ten işbirliği

kablosuz-sarj-konusunda-apple-ve-mediatek-ten-isbirligi-1473075814
Reklam

çinde yayınlanan bir rapora göre apple kablosuz şarj ürünleri için çip teminini mediatektan yapacak.

samsung gibi şirketler kablosuz şarj teknolojilerini direk olarak cihazlarına ederken henüz akıllı telefonların direk kablosuz şarja amade olmadığını düşünen apple ısrarla kablosuz şarj desteğini iphone& 39;lara getirmiş değil fakat nihayet dönemde çıkan birçok iphone ilave aksesuarlar sayesinde kablosuz şarj desteğine kavuşuyor.

özellikle üçüncü parti üreticilerin iphone& 39;lar için ürettiği kablosuz şarj aksesuarlarının arttığını gören apple sızıntılara göre iphone 7& 39;de de kablosuz şarja dahili olarak yer vermemesine rağmen kendi aksesuarlarıyla iphone 7& 39;ye kablosuz şarj desteği kazandırmayı hedefliyor. fakat apple kendisi kablosuz şarj için çip üretimi yapmadığından ötürü bu konuda kiminle amel ortaklığı yapacağı merak konusuydu.

ilgili haber meşhur apple analisti ming-chi kuo& 039;ya göre iphone 7& 039;de olacak 9 özellik!

çin& 39;de yayın yapan bir iktisat yayının raporuna göre apple kablosuz şarj çiplerini üretmesi için mediatek& 39;i seçti. bilhassa orta düzen cihazlara sağladığı işlemcilerle öne çıkan mediatek rapor doğruysa apple& 39;a kablosuz şarj çipi tedarik edecek. bu durumun mediatek& 39;e maddi anlamda da ağırbaşlı bir katkısı olacağı düşünülüyor.

ayrıca söylentiler apple& 39;ın önümüzdeki sene iphone 7s modeline kablosuz şarj özelliğini edeceği yönünde.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?