03 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

işlevselliğin dibine vurabileceğiniz 10 muhteşem chrome eklentisi

hayat-kurtaracak-ozelliklere-sahip-10-google-chrome-eklentisi-1469545125
Reklam

google chromeu google chrome yapan en mühim özelliği birbirinden yararlı eklentileri. gelin bu eklentilerden en işlevsel 10 tanesine beraber göz atalım.

google chrome dendiğinde akla birinci olarak geniş eklenti desteği geliyor. nihayet dönemde performans ve kuvvet tüketimi yönünde eleştirilere maruz kalan web tarayıcı gene kullanıcıların gözdesi durumunda. bunun sebebi de doğal ki eklentiler…

durum böyle olunca biz de en işlevsel ve yararlı eklentileri bir araya getirelim istedik. şayet hala google chrome dan vazgeçmediyseniz bu eklentiler hayatınızı kurtarabilir…

1 send anywhere

cihazlarınız arasında gerçek zamanlı dosya paylaşımı yapmanının en hızlı ve güvenli yolu… send anywhere sayesinde bir dosyayı bilgisayarınızdan akıllı telefonunuza birkaç adımda ve parola emniyet doğrulamasıyla gönderebilirsiniz. eklentinin en iyi özelliği ise ios android windows phone windows macos chrome os ve linux u kapsayan geniş bir çapraz platform desteği sunması.

2 crono download manager

bir sayfadan toplu url almak ve hepsini biricik harekette indirmek için kullanılabilen eklenti bunun yanı sıra tarayıcı üzerinde bir “download yöneticisiı işlevi de sunuyor. indirme başlatma durdurma devam etme gibi birçok işlemi eklenti arayüzünden yapabiliyorsunuz.

3 fine link selector

kopyala yapıştır sırasında en can sıkıcı durumlardan birisi de link verilmiş sözcüklerde yaşanır. sözcüğü mü yoksa bağlantılı linki mi kopyalamak istediğinize göre devinim eden bir vasıta olsaydı aslında bütün mesele ortadan kalkmış olacaktı… işte “fine link selectorı bu fırsatı size sağlıyor. bir diğer adresle bağlantılanmış kelimeyi mi yoksa adresi mi seçmek istediğiniz artık size kalmış…

4 clipboard history 2

kopyala yapıştır geçmişinizi takip etmek size aka kolaylıklar sağlayacak. ne işime fayda ki demeyin deneyin göreceksiniz!

5 download router

internetten indirdiğiniz zilyon adet farklı içerik var… zıp ler rar lar jpeg ler gıf ler ve daha niceleri… her indirilen aynı klasör ında toplandığında bir süre sonra o klasörün bit pazarına dönme olasılığı fazlasıyla mevcut. download router kullanarak indirilen dosyaları türlerine göre klasörlere yönlendirebilirsiniz.

6 off the record history

chrome un saklı modunda geçmiş tutulmuyor… peki ama hem saklı modda çalışmak hem de o celse boyunca geçmiş tutmak isterseniz ne yapacaksınız? yardımınıza “off the record historyı yetişiyor. kayıt dışı geçmişinizi tutan eklenti saklı modda çalışırken gezdiğiniz sayfaları geçici bir “geçmişıe kaydediyor. siz saklı modu kapatana kadar yani çalıştığınız süre boyunca geçmiş tutuluyor. saklı moddan çıktığınız anda ise her şey siliniyor. bom!

7 mını fast forward

internet videolarında mini cooper gibi hızlı olmak ister miydiniz? eklentiyi kurduktan sonra youtube facebook netflix videolarında “sı speed harfine basarak videoların 8 kat hızlı ileri sarılmasını sağlayabilirsiniz.

8 super auto refresh

onlarca açık sekmenin belirli aralıklarla kendi kendine yenilenmesini ister miydiniz? sunucu taraflı otomatik yenilenen sayfalar dışındaki sayfalar için super auto refresh i kullanabilirsiniz.

9 black menu for wikipedia

internetin bilgi kaynakları wikipedia wikiquote wikibooks wikisource gibi kaynakları sık sık kullanıyorsanız bu eklentiyi mutlaka edinin. bir menü halinde ilgili sayfaları tarayıcınıza eklemeye yarayan eklenti ile istediğiniz bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

10 lookmark

bu chrome eklentisi ise ios aygıt kullanıcıları için… chrome da internette gezinirken gördüğünüz bütün itunes ve app store içeriklerini doğrudan bu cihazlarınıza göndermek ister miydiniz? diyelim ki bir sayfada ilginizi çeken birçok uygulamanın linki var… şayet chrome da lookmark eklentisi yok ise bu uygulamaları biricik biricik app store dan aratmak ve ios cihazınıza kurmak zorundasınız. şayet lookmark mevcut ise biricik bir devinim ile uygulamaların bağlantılarını cihazlarınıza gönderebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?