04 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

iphone 7'nin üzerine su döküldüğünde ne yapmak gerekiyor?

iphone-7-nin-uzerine-su-dokuldugunde-ne-yapmak-gerekiyor-1474739498
Reklam

iphone 7 her ne kadar suya karşı dayanıklı olsa da cihazın üzerine su döktüğünüzde dikkat etmeniz ve yapmanız gereken şeyler neler?

bildiğiniz üzere apple& 39;ın yeni akıllı telefonları iphone 7 ve iphone 7 plus ıp67 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası sayesinde 1.5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya karşı dayanıklılık gösteriyor.

ancak aygıt her ne kadar suya karşı dayanıklı olsa da cihazın aksesuarları suya karşı dayanıklılık göstermediğinden ötürü aksesuarların suyla temas etmesi aksesuarların bozulmasına hatta bir elektrik akımı varsa cihazın bozulmasına sebep oluyor. peki bu tarz durumlarda nelere dikkat etmeliyiz?

öncelikle belirtmemiz gereken en esas şey cihazın şarj girişiyle alakalı. iphone 7 su ile temas ettiğinde her ne kadar su geçirmese de cihazın suyla teması kesildiğinde cihazı iyice kurulamanız ve boşluklardaki suyun iyice çıktığından emin olmanız gerekiyor.

örneğin lightning girişinde su varsa cihazı şarja taktığınızda cihaz kısa devre yaparak bozulabilir. bu tarz durumlarla karşılaşmamak için cihazınızı iyi bir şekilde kurulayın ve suyla temasından birkaç saat süreyle cihazı şarja takmayın ya da tedbir olarak kulaklığınızı bağlamayın.

ayrıca şayet aygıt şarjdayken sıvıyla temas ettiyse derhal cihazın şarjını çıkartın ve güzelce cihazı yumuşak bir bezle kurulayın. gene lightning girişinin kuru kalmasına özen gösterin.

buna ilave olarak cihazınız sıvıyla temas ettiğinde mikrofon ve hoparlör bir süre boğuk bir sese sahip olabilir. zaman içinde kuruyarak yine eski haline dönecektir fakat gene siz yumuşak bezle kurulayarak bu süreci hızlandırabilirsiniz. bu durumu kesinlikle teknik bir sorun. olarak algılamayın ve cihazı pirince sokmayın. cihazı pirince sokmanız istemeden daha çok hasar almasına neden olacaktır.

içerikte bahsettiklerimiz her ne kadar bilindik ve yalın şeyler gibi görünse de iphone 7 ve iphone 7 plus su geçirdiğinde garanti kapsamında sayılmıyor. bu nedenle kullanıcıların belirttiğimiz detaylara dikkat etmesinde fayda mevcut.

bonus

iphone 7 ne kadar sağlam? cihazın webtekno usulü sağlamlık testini derhal aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?