30 Eylül 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

internet tamamen yok edilebilir!

sorry-no-internet-today-2
Reklam

daha evvel yaşanan tüm siber saldırıları bir kenara bırakın ve interneti ortadan kaldırabilecek boyutta bir hücum düşünün. harika bir film olan senaryosu gibi gözüken bu vaziyet aslında gerçek.

internetsiz dünya günümüz dünyası için yaşanabilecek en kaotik durumlardan birisi. bütün ekonomik faaliyetler başta olmak üzere bütün dünya düzeni bir kaç saniye içerisinde yok olursa neler olabileceğini tahmin etmek fazla da güç olmaz.

techwormun haberine göre emniyet araştırması olan bruce schneier yaptığı bir araştırmayla bütün dünyayı şok edecek bilgilere eriştiğini açıkladı.

16-09/27/2327713880_ac85910b1c.jpg

bruce schneier interneti tamamen ortadan kaldıracak boyutta siber saldırıların denendiğini açıkladı. yeni kuşak silahlar olarak kullanılacağı düşünülen bu saldırılar özelleştirilerek diyar – memleket bazlı saldırılara dönüştürebilir.

bu tarz bir saldırıda karşıdaki ülkenin tüm internet ağı hücum bitene kadar kesilecek ve ülkenin savunmasının fazla aka bir kısmı dönem dışı kalmış olacak.

korku filmi senaryosu gibi gözüken sistemleri kimlerin denediği hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor olsa da şimdilik çin ve amerika birleşik devletleri tarafından desteklenen iki farklı rakip takım olduğu şeklinde bir teori var.

:: günümüz dünyasında internetsiz bir hayal düşünebiliyor musunuz?

sdn – shiftdelete.net

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?