12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

ingiliz parlementosunda apple watch kullanımı yasaklandı!

ingiliz-parlementosu-apple-i-yasakladi-1476107250
Reklam

ingiliz parlementosu emniyet nedeniyle daha evvel aldığı bir sıra önlemi genişletti. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20913 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20913 ; } ; }

ingiliz politikacıların apple akıllı saatlerini kabine toplantıları sırasında giymeleri yasakladı. the telegraph gazetesinin haberine göre hükümet apple watch ların mikrofonlarının dinleme amacı ile hacklenebileceği kaygısını taşıyor. bilhassa de rus ajanlar tarafından hacklenmekten korkan ingilizler çareyi yasakta buldu.

geçen hafta ise amerikan hükümeti resmen rusya abd milli komitesini hacklemekle suçlamıştı. ingilizleri paranoyaklıkla suçlayamayız. ingiliz hükümetindeki gizli bir kaynağa göre “ruslar her şeyi hacklemeye çalışıyorları.

ruslar her şeyi hackliyor!

apple watch a uygulanan yasak alışılmışın dışında değil. iphone daha evvel kabine toplantılarında yasaklanmıştı. bu nedenle yasağın akıllı saatleri kapsaması da mantıklı.. akıllı saatler de mobil telefonlar gibi birçok açıklar taşıyor.

bugün gelen bir diğer habere göre ise avusturalya hükümeti de toplantılarda apple ın akıllı saatine yasak koydu. avusturalya başbakanının danışmanlarından olan malcolm turnbull fairfax media ya verdiği bir demeçte; internet erişimi olan iletişim araçları arttıkça -akıllı gözlüklerden koşu ayakkabılarına dek- güvenliğe verilen önemin de artması gerektiğine vurgu yapmış.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?