20 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

huawei’nin ‘p9’la çekildi’ dediği fotoğraf, meğer dslr’den çıkmaymış!

33662herkesi-kandiran-huawei-nin-p9-la-cekildi-dedigi-fotograf-meger-dslr-den-cikmaymis-208x130
Reklam

son amiral gemisi telefonu p9un tanıtım çalışmaları kapsamında bir fotoğraf paylaşan ve bunun p9la çekildiğini iddia eden huawei meğerse fotoğrafı diğer bir makineyle çekmiş.

şirketler akıllı telefonlarını tanıtmak için genelde cihazın performansı en yüksek donanım ya da yazılım tarafını tercih ederler. huawei de nihayet amiral gemisi p9un çift kamera sistemini ön plana çıkarmak amacıyla google+ sayfasında bir fotoğraf paylaştı. şirketin söylemlerine göre elbette bu p9la çekilmiş bir fotoğraftı ama – lakin gerçekler hiçte sanıldığı gibi değilmiş.

paylaşılan fotoğrafta huawei p9un çift leica kameralarla düşük fer koşullarında dahi mükemmel fotoğraflar çekebildiğini iddia edilmiş. android policein ayrım ettiği bir detay ise fotoğrafın yekün değeri 4500 dolar olan canon eos 5d mark ııı ve ef70-200mm f/2.9l ıs ıı usm lensle çekildiğini ortaya çıkardı. 

olayın sosyal medyada patlak vermesinin ardından google+da paylaşılan fotoğrafı kaldıran huawei yaşananları kabul ederek şu açıklamayı yaptı:

nihayet zamanlarda sosyal kanallarımızda paylaştığımız bir fotoğrafın p9la çekilmediği vurgulanmıştır. çekilen fotoğraf görüntünün daha net görülmesi amacıyla profesyonel bir fotoğraf makinesiyle çekilmiştir. sizleri yanıltmak gibi bir niyetimiz yoktu bunun için sizlerden özür dileyerek fotoğrafı kaldırdık.

bu hadise ve sonrasında yaşananlar şirketlerin sosyal medya uzmanlarına ve marka yöneticilerine sanki bir ders niteliğinde. dikkat etmek lazım insanların güvenlerini sarsmamak lazım. çünkü itimat temeli sağlamlaştırılması en güç durumlardan bir tanesidir hayatın her alanında.
fiyat performans canavarları meizu pro 6 ve meizu m3 note türkiyede satışa çıktı! huawei huawei p9

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?