04 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

hp’nin yeni teknolojisi sayesinde ekranı sizden başkası göremeyecek

hp-nin-yeni-teknolojisi-sayesinde-ekrani-sizden-baskasi-goremeyecek-1472293801
Reklam

popüler dizüstü bilgisayar üreticisi hp yeni geliştirdiği ekran teknolojisiyle beraber farklı açılardan ekranın görünmesini önlüyor.

bilgisayar kullanıcılarının en aka şüphe duyduğu durumların başında belki de ekranın farklı kişiler tarafından da görülmesi geliyor. kişiler hususi içeriklerinin bir başkası tarafından görünmesini istemezken ya da saklı amel dosyaları üzerinde çalışırken gayet parlak ve net ekranlar sayesinde görüntü ne kadar kaliteli olsa da diğer kişiler bu görüntüyü görebiliyor.

tüketicilerin bu durumdan rahatsızlık duyduğunu ayrım eden teknoloji devi hewlett packard hp yeni geliştirdiği sure view isimli ekran teknolojisi sayesinde bu durumun önüne geçmeyi hedefliyor.

peki bu nasıl olacak?

bu ekran teknolojisi hakkında gelen birinci bilgilere göre sure view ekranın yalnızca belli bir açıdan görünmesine olanak tanıyacak. böylelikle farklı açılardan ekrana bakan kişiler ekrandaki görüntüyü göremeyecek.

şu anda ne kadar kararlı ve gerçekten işe fayda bir metot olduğunu bilmiyoruz fakat görünüşe göre hp bu teknolojiyi hızla hayatımıza sokmayı hedefliyor.

sure view ekran teknolojisini kullanan iki yeni hp dizüstü bilgisayar önümüzdeki ay tüketicilerle buluşurken bu ekranların kısa sürede daha da yaygınlaşacağı düşünülüyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?