06 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

hedefini takip edebilen mermi geliştirildi!

hedefini-takip-edebilen-mermi-gelistirildi-1474633679
Reklam

abd savunma bakanlığına bağlı ileri savunma araştırma projeleri ajansı darpa yönünü değiştirme kabiliyetine sahip 50 kalibrelik bir mermi geliştirdi.

bu zamana kadar aksiyon filmlerinde görmekten öteye geçemediğimiz ‘hedefini takip eden mermi yi abd savunma bakanlığına bağlı ileri savunma araştırma projeleri ajansı darpa geliştirmeyi başardı.

geliştirilen 50 kalibrelik mermi hakkında bir izah yapan darpa merminin ateşlendikten sonra cihet değiştirebildiğini ve ‘gerçek zamanlı optik rehber sistemi kullanılarak tasarlandığını belirtti. merminin abdli askerlerin afganistan daki cenk sırasındaki şikayetleri ve tecrübeleri bir araya getirilerek geliştirildiğinden bahsedilen açıklamada ordu mensubu keskin nişancılar için afganistan& 39;da sıklıkla görülen tozlu ve rüzgarlı arazi gibi uygunsuz koşullarda hareketli hedefleri ele geçirmek var teknolojiyle fazla güç ifadesi kullanıldı.

güdümlü keskin nişancı mermilerinin tanıtımını birinci kere 2014 yılında yapan darpa sonraki sene ise birinci diri atış denemelerini gerçekleştirmişti.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?