07 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

hackerların monitörleri dahi hackleyebildiği ortaya çıktı

hackerlarin-monitorleri-dahi-hackleyebildigi-ortaya-cikti-1470725472
Reklam

abdde gerçekleştirilen bir sunumda hackerların monitörlerdeki pikselleri hackleyerek bilgisayar ve ekranı denetim edebildikleri ortaya çıktı.

bu zamana kadar monitörlerin pc kasasına bağlı olmadığı müddetçe hiçbir fonksiyonun olmadığı sadece kasadan gelen verileri piksellere sonra da kelimelere ve resimlere dönüştürdüğü zannediliyordu. yapılan araştırmalar ise bunun hiçte böyle olmadığını piksellerin de bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilip kullanılabildiğini ortaya koyuyor.

columbia üniversitesi nden araştırmacı and cui las vegas taki def con hack konferasında gerçekleştirdiği bir sunumda ‘inanmayacaksınız ama monitörünüzü hackleyebiliriz. ekranınızdaki piksellere fazla çok güvenmeyin dedi.

hackerların kullanıcıları zararlı sitelere yönlendirdikten sonra monitördeki parlaklık gibi yalın ayarları değiştirip ardından yerleştirdiği komutlarla videolardan ya da sitelerdeki piksellerden edindiği kodlar sayesinde bilgisayarın kasasını ele geçirebildiğini söyleyen cui bu yöntemle bir bilgisayarda aslında olmayan şeylerin bile kullanıcılara gösterilebildiğini söyledi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?