07 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

günün bombası: google, twitter'ı satın mı alıyor?

gunun-bombasi-google-twitter-i-satin-mi-aliyor-1474654327
Reklam

facebookun her alanda karşısına çıkan google bu kere öldürücü vuruşu twitterı satın alarak yapabilir.

sosyal medya devleri arasında twitter& 39;ın nihayet zamanlarda ağırbaşlı sıkıntılar çektiği herkes tarafından bilinen bir vaziyet. durum böyle olunca da twitter& 39;ın satılabileceği gibi bazı söylentiler vakit vakit sektörde kendine yer buluyor.

özellikle bir devre yaşanan ceo krizi bu söylentilerin en çok arttığı zamandı. fakat şimdi bu söylentiler yerini yavaş yavaş gerçek ve ağırbaşlı adımlara bırakmaya başladı.

cnbc& 39;nin gündeme getirdiği habere göre twitter adım adım satışına doğru ilerliyor. dediğimiz gibi twitter nihayet zamanlarda sıkıntılı süreçler geçirmekte fakat bu vaziyet teknoloji devi şirketlerin twitter& 39;a daha çok odaklanmasını sağlıyor. cnbc& 39;enin dediğine göre mümkün bir satışa çıkma durumunda twitter& 39;ın nihayet derece mühim iki alıcısı bulunmakta; google ve bulut bilişim devi salesforce.

google& 39;ın zaten uzun süredir twitter& 39;da gözü olduğu bilinmekte. zira seneler öncesinden youtube& 39;u cebe atan google buna rağmen tam olarak sosyal medya konusunda söz sahiplerinden biri değil. aslında google& 39;ın rakibi direkt olarak facebook. facebook& 39;un karşısında sağlam durması için de twitter gayet ağırbaşlı bir adım olabilir.

bir başka taraftan salesforce konuyla alakalı yorum yapmaktan kaçınsa da şirketin üst düzey yöneticilerinden vala afshar bir süre evvel twitter ile ilgili görüşlerini açıklamış ve twitter& 39;ı ne kadar sevdiğini dile getirmişti. bunların yanı dizi salesforce daha önceden linkedın ile ilgilenmiş fakat microsoft& 39;a kaptırmıştı. yani bu konuda google& 39;ın karşısında gayet hırslı bir salesforce mevcut diyebiliriz.

cnbc& 39;nin kaynaklarına göre mümkün bir satış işlemi derhal değil sene sonuna ya da önümüzdeki yılın başına doğru gerçekleşebilir.

gündeme bomba gibi düşen bu satış dedikodularının ardından twitter& 39;ın şirket hisslerinde %3 civarında bir artış yaşanmış durumda.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?