14 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

güneş sisteminin sonunda değişik bir obje tespit edildi!

gunes-sisteminin-sonunda-degisik-bir-obje-tespit-edildi-1476287280
Reklam

güneş sistemimiz her gün bizleri yeniliklerle şaşırtıyor. her gün ne kadar az şey bildiğimizi öğreniyor hayretler içinde gelişmeleri izliyoruz. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-21001 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-21001 ; } ; }

güneş sistemi bizim içinde olduğumuz ve güneş in etrafında dönen gezegenler asteroidler ve başka objelerden oluşan topluluk. bu topluluğa yeni ve “asiı biri daha oldu.

pan-starrs adlı teleskopla astronomlar tarafından neptün şöhret ilerisinde tespit edilen buzlu obje gayet asi. güneş sistemindeki bütün objeler gezegenler asteroidler tozlar taşlar saatin tersi yönünde devinim ederken o saat yönünde devinim ediyor. bu yetmezmiş gibi bütün gezegenlerin yörüngesi biricik bir diskten oluşuyorken onun yörüngesi bu diskten tam 110 derece sapmış durumda.

astronomlar tarafından çince de “asiı anlamına gelen “nikuı adı konulan buzlu obje akıllara bir fazla soru işareti getirmekte. ilim insanlarına göre kendi başına sistemden bu kadar farklı olamayacak olan bu obje diğer bir gezegenin varlığını kanıtlıyor. bu vaziyet bunun yanı sıra uzun süredir varlığı tartışılan 9. gezegen hipotezini yine meydana çıkarmakta.

her ne olursa olsun onların tavsiyesine uyarak kemerlerimizi bağlayıp hariç güneş sisteminin esrarengiz dünyasından istikbal – ati bütün gelişmelere hazırlıklı olacağız.

niku hakkında daha çok bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?