12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

güncellenen opera max artık reklamları da engelliyor

guncellenen-opera-max-artik-reklamlari-engelliyor-1475937459
Reklam

opera max android platformu için uzun zamandır mevcut olan veri denetim uygulaması yeni güncellemesiyle gizliliği arttırmak ve reklamları önlemek gibi üst düzey fonksiyonlar kazandı. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20868 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20868 ; } ; }

opera nın android platformu için geliştirdiği mobil veri trafiğinde tasarruf ve gizlilik amaçlı uygulaması yeni özelliklerle güncellendi.

opera max bağlı olduğunuz file ile telefonunuzun arasındaki trafiği sıkıştırarak veri tasarrufu sağlayan bunun yanı sıra da bu bağlantıyı şifreleyerek üçüncü kişilerin ulaşmasını engelleyen bir yazılım. bunlar nihayet güncellemeye kadar sahip olduğu özelliklerdi. yeni güncellemede ise reklam engelleme ve gizli mod seçenekleri eklenen program apple a bile “uygulamalarınız güvenli değil.ı şeklinde laf atarak ne kadar iddialı olduğunu bütün dünyaya gösteriyor.

android uygulamalarının daimi olarak konum bilgilerimiz başta olmak üzere telefon ve kimlik bilgilerimizi üçüncü kişilerle paylaşması aka mesele. bunun önüne veri trafiğini izleyerek ve bu tip zararlı davranışlar içeren uygulamaları bize bildirerek engelleyebilen opera max gizliliğine düşkün kullanıcıları tatmin edecektir.

güncellemeyle eklenen başka özelliklerden biri ise wi-fi ağlarında biricik tuşla korunma. bildiğiniz üzere ortak noktalarda kafe havaalanı vs. kullanılan wi-fi ağları bir fazla kişiye hizmet ettiği için fena amaçlı kişiler file üzerinden aktarılan bilgilere erişebilir bu verileri kullanabilir. bu biricik tuşla korunma özelliği verilerinizi şifreleyip farklı sunucular aracılığıyla gideceği yere götürerek bu izlenmenin önüne kalıcı olarak geçmeyi başarıyor.

android için sistem genelinde çalışan reklam engelleyici ise iyi bir dokunuş olmuş. her gün daha çok reklamla karşılaşmaktan artık kafi diyecek noktaya varmak üzereyiz. bu özellik de gene file üzerinden gelen opera tarafından daha evvel reklam amaçlı kullanıldığı tespit edilen bağlantıları engelleyerek çalışıyor.

uygulamanın geliştiricileri gizliliğiyle meşhur iphone lara da “telefonlarınız hakkında daimi güvenli ve saklı diyerek tanıtım yapıyorsunuz fakat bunun hiç bir dayanağı yok. uygulamalarınız tamamen riskli ve açıkı diye laf atarak kendilerinden ne kadar emin olduklarının sinyalini veriyorlar.

uygulamanın linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?