03 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

gta 5'in kapak yüzü olan karakterle ilgili dava sonuçlandı

gta-5-in-kapagindaki-kizin-kendisinden-esinlenerek-kurgulandigini-soyleyen-oyuncu-davayi-kaybetti-1472796926
Reklam

gta 5in kapak yüzü olarak tasarlanan ıra olarak kendisinin yapıldığını iddia eden meşhur oyuncu lindsay lohan açtığı davayı kaybetti.

ilk olarak oyuncularla 2013 yılında buluşan gta 5 üzerinden seneler geçmesine karşın birinci günkü tazeliğini koruyarak oyunseverler tarafından yoğun alaka görmeye devam diyor. fakat gta 5 bir yandan çılgın gibi oynanmaya devam ederken gta 5& 39;in kapak fotoğrafında yer meydan lacey jonas isimli karakterin kendisinden esinlenildiğini söylerek dava açan oyuncunun davası da yıllardır devam ediyordu.

gta 5 oyununun çıkış fotoğrafındaki lacey jonas isimli karakterin kendisinden esinlenilerek yaratıldığını iddia eden lindsay lohan isimli oyuncu bu vaziyet üzerine oyunun yapımcısı rockstar games& 39;i de bünyesinde barındıran abd new york merkezli take-two ınteractive şirketine dava açmıştı.

ilgili haber gta 5i fazla daha gerçekçi yapacak yeni bir mod geliyor

abd& 39;nin new york şehrinde lindsay lohan tarafından açılan dava yılların ardından sonuçlandı. 2014 yılında 40 milyon dolar tazminat talebiyle açılan davayı davacı lindsay lohan kaybetti.

konuyla ilgili izah yapan take-two ınteractive yetkilileri ise gta 5& 39;in eşi benzeri olmayan bir oyun olduğunu bütün karakterlerin ve hikayenin de tamamen kurgu olduğunu belirtti. netice olarak iki yıldır süren bu davanın kazanını rockstar games oldu.

bonus:

madem yetkililer gta& 39;nın eşi benzeri olmayan bir oyun olduğunu söylüyor aşağıdaki videodan gta& 39;nın mükemmel gelişimini de izleyebilirsiniz. :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?