13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google'ın vr platformundaki boyama oyunu tilt brush'a multiplayer desteği!

tilt-brush-a-multiplayer-secenegi-geliyor-1475438714
Reklam

googleın sanal gerçeklik platformu için sunduğu boyama oyunu tilt brush artık çoklu oyunculu bir şekilde oynanabilecek. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20622 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20622 ; } ; }

google ın eylül 2014 de piyasaya çıkan sanal gerçeklik tabanlı resim yapma oyunu tilt brush geçen iki yıllık süre içerisinde aldığı birçok güncelleme ve eklenen yeni özellikler sayesinde gayet zenginleştirildi. fakat vr gözlüklerinin yaygınlaşmasıyla beraber tilt brush oyun severlerin fazla aka bir değişiklikle çıkmaya hazırlanıyor: multiplayer. çıkış tarihi henüz belli olmayan oyun hakkında şu lahza şunları söyleyebiliriz:

aslında birinci bakışta birçok oyuncu biricik bir sanal odanın içine doldurup “hadi kardeşim resim çizinı demek kulağa tuhaf bir şeymiş gibi gelebilir. fakat oyunun yapımcıları bunu düşünmüş ve kişilerden ziyade resim çizmeyi öne çıkarmak üzere bazen güzel özellikler geliştirmişler. örneğin oyunda her bir oyuncunun avatarı; eli kolu yüzü bacağı olmaksızın yalnızca bir vr gözlük olarak görüntülenecek şekilde düzenlenmiş. ve oyuncular birbirlerinin avatarlarını boyayarak renklendirme ya da yeni şekiller ekleme imkânına sahip.

multiplayer desteğinin dışında oyuna eklenecek olan diğer yeni özellikler de söz konusu. örneğin oyuncuların üzerinde boyamalar yapıp çevirerek yalın animasyonlar yaratabileceği zoetrope-style ya da kamera kullanarak çevredeki objeler üzerinde boyama yapmaya imkan sunan portal-brush gibi.

tabi şunu belirtmeliyiz ki bütün bu özellikler hal-i hazırda test aşamasında olan uygulamalar. bunları ve belki de daha fazlasını oyunda ne vakit göreceğimiz henüz belirsizliğini koruyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?