10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google pixel'de iphone 7 kadar iyi yazılım desteği olacak mı?

google-neden-bizi-sevmiyorsun-1475775216
Reklam

yeni telefonu pixelin fiyatını iphone ile aynı fiyat olarak belirleyen google appleın jokeri yazılım desteği konusunda da aynı süreyi sağlayabilecek mi? if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20799 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20799 ; } ; }

geçtiğimiz günlerde tanıtılan google pixel donanımı bilhassa kamerasıyla iyi bir konumda olan aygıt. yazılım desteğini de direkt google& 39;dan alacağı için mesele olmamalı. peki kaç sene boyunca bu desteği alacak?

google radikal bir sistem değişikliği yaparak donanım işine de girdi ve kendi markasıyla google pixel& 39;i ortaya çıkardı. telefonu hakkında her şey yolunda gözükürken fiyatlandırma konusuna gelindiğinde firma apple ile benzer bir hareketle telefonuna 649 dolarlık etiketi yapıştırdı. bu fiyat iphone 7 32 gb modeliyle tamamen aynı.

ilgili haber ve google bombayı patlattı: karşınızda google pixel xl!

yeni telefon alacak sıradan kullanıcı şayet uzun ömürlü bir aygıt istiyorsa güncelleme desteğinin ne kadar süreyle verildiği kritik ehemmiyet taşıyor. android ekosistemi içerisinde android güncellemelerini en hızlı şekilde ve 2 sene boyunca alacak google pixel telefonlar hala apple telefonları kadar uzun süreli bir güncelleme desteğine sahip değil.

google& 39;da vaziyet böyleyken apple& 39;a baktığımızda telefonlarının hepsinin tam 4 sene boyunca nihayet ios sürümüyle desteklendiğini biliyoruz. bu durumu göz önüne aldığımızda bütün işletim sistemlerinin avantajlarını ve cihazların özelliklerini bir kenara bırakıp cihazların ne kadar uzun ömürlü olduğunu değerlendireceğimizde iphone 7 google pixel& 39;e göre en azından birinci bakışta daha uzun ömürlü bir telefon olacak gibi görünüyor.

tabii öte yandan daha önceki iphone modellerine 4 sene gibi uzun bir süre destek verildiğini görsek de apple& 39;ın aynı performansını yeni cihazlarında sürdürüp sürdüremeyeceğini hep beraber göreceğiz.

ilgili haber google apple ile karşı karşıya: google pixel ve iphone 7 karşılaştırması

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?