11 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google pixel telefonların sahip olduğu en iyi 10 özellik

google-pixel-telefonlarin-sahip-oldugu-en-iyi-10-ozellik-1475605250
Reklam

nexuslar artık tarih oldu ve çağ pixelin devri. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20725 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20725 ; } ; }

uzun süredir sektörde adından & 39;& 39;söylenti& 39;& 39; şeklinde söz edilen tasarım görselleri ya da özellikleri gibi pek fazla detay sızdırılan google pixel telefonları sonunda resmi olarak görücüye çıktı.

google yeni telefonları pixel ve pixel xl konusunda gayet iddialı ve telefonları sahip oldukları ve sundukları şey ile ele aldığımzda aslında google pek de haksız sayılmaz diyebiliriz. şimdi gelin google pixel& 39;leri ön plana çıkarak şeylere bir göz atalım.

tasarım

google tasarım konusunda nexus cihazlarının ardından derhal bir yeniliğe gitmiş. alüminyum kasaya sahip olan telefonlar art kısmında aka bir cam panele de sahip ve bu panel tasarım olarak kendine has bir yapıda tabi biz bunu bir artı olarak gördük fakat bilhassa art panelin tasarımını beğenmeyen çoğu şahıs olacaktır .

fotoğraf deneyimi

yeni pixeller tanıtılırken en çok üzerinde durulan ve üstüne basıla basıla söylenilen şey cihazların bambaşka bir fotoğraf deneyimi sunacağıydı. ve telefonun kamerasının yapabildiklerine baktığımızda google& 39;a katılmamak elde değil.

fotoğraflarda ışıktan kaynaklı piksel patlamalarını otomatik olarak belirleyerek düzelten smartburst sisteminden tutun da daha dinamik bir aralık ve daha iyi aydınlatma sağlamak için aniden çok kısa pozlamayı birleştiren geliştirilmiş hdr+ sistemine ve piyasadaki kendi klasmanında en hızlı enstantane ile geliştirilmiş video stabilizasyonuna kadar pek fazla şey yeni pixellerin kameralarında var.

ayrıca telefonların 9 binden çok kameranın görüntü ve video kalitesinin denetim edilip sıralandığı dxomark& 39;da 89 aldığını da belirtelim ki bu puan pixel& 39;in olduğu sektördeki cihazlar içerisinde en yükseği.

google ayrıca pixel kullanıcılarına çektikleri fotoğrafları ve full çözünürlükte videoları depolayabilmek için google fotoğraflar sisteminde sınırsız depolama alanı sunmakta.

google magic

belki de telefonların sahip olduğu en iyi özelliklerden biri bu. bu sistem sayesinde telefonunuzda dosyalarınız için yeterli meydan olmadığında kullanım sıklığınıza göre sıralanan uygulamaların verileri ya da direkt uygulamanın kendisi telefonunuzdan silinerek size lüzumlu yer sağlanıyor. fakat hadise yalnızca bu değil. sistem sildiği verileri google& 39;ın bulut sistemine göndererek muhafaza ediyor. yani siz istediğiniz taktirde -ya da telefonunuzda yer açıldığında- bu verileri buluttan indirerek kullanabiliyorsunuz.

iletişim

google& 39;ın iletişim konusunda mühim yenilikler sunmaya hazırlandığı duo ve allo uygulamaları google pixellerde yüklü olarak istikbal – ati. fakat pixellerde kullanılacak duo ve allo& 39;nun sunacağı deneyim başka android cihazların sunacaklarından farklı. bunun sebebi ise google& 39;ın yeni sanal asistanı & 39;& 39;google asistan& 39;& 39;ın her iki uygulama ile de yazılımsal olarak gayet dahil içe oluşu.

google asistan

google suni zeka sistemli yeni asistanı & 39;& 39;google asistan& 39;& 39;ı da bugün resmi olarak tanıttı. birinci olarak pixel telefonlarına yüklü şekilde istikbal – ati olan google asistan siri& 39;yi epey bir geride bırakacağa benziyor.

ilgili haber google& 039;dan siri& 039;ye inanılmaz dişli bir rakip: google asistan

hızlı şarj özelliği

google pixeller şarj konusunda da latife gibi özelliklere sahip. lansmanda da belirtildiği üzere 15 dakikalık bir şarj size 7 saatlik batarya ömrü sunacak. bu vaziyet göz önüne alınırsa hızlı şarj ve şarjın etkinliği konusunda pixeller şu anda piyasanın en iyisi.

diri alıcı desteği

google pixel kullanıcılarına her türlü yazılımsal ya da donanımsal sorunlarında 7/24 ulaşabilecekleri diri destek hizmeti sunacak. bu sayede kullanıcılar tüm sorunları ve merak ettikleri şeyler konusunda direkt olarak yetkili kişiler ile iletişime geçebilecek.

özellikler

şöyle bir yüzeysel olarak yazmak gerekirse:

cam panel destekli alüminyum gövde
hd amoled ekran
qualcomm snapdragon 821 çipset
quad-core 2×2.15ghz / 2×1.6ghz işlemci
4gb lpddr4 ram
parmak izi okuyucu sensör
2 770 / 3 450mah batarya
32/128gb depolama alanı
usb type-c

genel olarak bu şekilde olan özelliklerin detaylarına cihazlarla ilgili haberlerimizden ulaşabilirsiniz.

ilgili haber googleın yeni ufak canavarı: işte google pixel!

ilgili haber ve google bombayı patlattı: karşınızda google pixel xl!

sanal gerçeklik

pixeller google& 39;ın yeni sanal gerçeklik sistemi daydream destekli birinci cihazlar olarak karşımıza çıkacak ve dolayısıyla google& 39;ın yeni vr platformu da pixeller& 39;de var olacak.

ilgili haber google& 039;ın yeni sanal gerçeklik gözlüğü: daydream view özellikleri ve fiyatı

android güncellemeleri

aslında bu konuda pixeller aka beklemediğimiz bir süpriz sunmuyor. her iki pixel cihazı da google& 39;ın yayımlayacağı android güncellemeleri birinci alacak cihazlar olacak zira sebebi gayet basit; tükkan zaaten google& 39;ın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?