11 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google, oıs olmayan pixel'in kamera testinde aldatmaca mı yaptı?

google-ois-olmayan-pixel-in-kamera-testinde-aldatmaca-mi-yapti-1475650201
Reklam

google tarafından dün tanıtılan pixel ailesinde oıs desteği olmadan dxomarkta aldığı skor kafalarda soru işaretleri olmasına neden oluyor. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20733 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20733 ; } ; }

google tarafından dün pixel ve pixel xl adlı iki telefon tanıtıldı. tanıtım etkinliğinde kameranın ve video kalitesinin üzerinde duruldu. aygıt hakkındaki bütün bilgileri aşağıdaki haberden inceleyebilirsiniz.

ilgili haber googleın yeni ufak canavarı: işte google pixel!

kamera hakkında bugün daha detaylı bilgiler elimize ulaştı. 12 3 mp olan ana kamera sensörü en saygın kamera derecelendirme servisi kabul edilen dxomark mobile testinden 89 skor alarak şimdiye kadar test edilen en iyi mobil aygıt olma statüsüne yerleşti.

bu muhteşem test sonuçlarının yanında kameranın optik görüntü sabitleyici oıs teknolojisine sahip olmayışı ise kafalarda soru işaretleri oluşturdu. içerisinde gimbal olarak tanımlandırılan bir sisteme sahip olan oıs teknolojisine sahip cihazlarda el titremeleri gibi minimal titreşimlerde kamera devinim etmeyip sabit kalarak görüntünün titremesini engelliyor. fakat pixel telefonlarında google bu oıs teknolojisi yerine dijital görüntü sabitleme sistemi barındıran bir yazılım desteği sağlıyor.

bu teknoloji olmadan pixel in video departmanında da en yüksek skoru alması kafamızda “acaba test sonuçlarına google tarafından müdahale edildi mi?ı gibi sorular oluşturmuyor değil. sonuçta dxomark testlerinde oıs de skor bazında bir artı sağlarken 89 puan gibi rekor bir puan meydan google pixel& 39;in oıs olmadan bu skoru alması dikkat çekmeye devam edecek gibi.

ilgili haber ve google bombayı patlattı: karşınızda google pixel xl!

yeni pixel ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? acayip google gerçekten derecelendirme servisiyle bir anlaşmaya gitmiş olabilir mi?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?