31 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google klavye uygulamasına tema desteği geldi!

34133google-klavye-uygulamasina-tema-destegi-geldi-208x130
Reklam

androidin yeni sürümü android nin yayınlanan yeni önizleme sürümüyle beraber google klavye uygulamasına tema desteği geldi!

google dün düzenlediği google ı/o 2016 etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtmış bunun yanı sıra android işletim sisteminin yeni sürümü android n hakkında bilgiler paylaşmıştı. hatta bu haberimizde bahsettiğimiz üzere kod adı android n olan yeni android sürümü için açıkgöz önerileri yapabileceğiniz bir web sayfası oluşturmuştu. google ı/o 2016 etkinliğindeki sunumdan kısa bir süre sonra android n önizleme sürümünün yeni versiyonu yayınlandı.

android nin yeni önizleme sürümüyle birlikte google klavye uygulaması tema desteğine de kavuştu. saf android arayüzünü kullanan cihazlarda varsayılan olarak gelen ve başka android cihazlarda opsiyonel olarak kullanıcıların yükleyebildiği google klavye uygulaması tema desteğine kavuştu. yani artık klavyenizin rengini değiştirebilir arkaplan görseli ekleyebilir ve harflerin arkaplanının şeffaf olması gibi muhtelif düzenlemeler yapabilirsiniz.

googleın klavye uygulamasında böyle bir kişiselleştirme imkânı sunması mühim bir adım. bilhassa birçok kullanıcı görsel olarak daha hoşuna giden düzenlemeler yapabildiği için 3.parti klavye uygulamalarını tercih edebiliyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?