02 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google, interneti yavaş olan ülkeler için "lite" modunu çıkarttı !

google-news-lite-mode-1475073433
Reklam

hava durumunu merak ediyor ve internetinizin yavaş olma sebebiyle nasıl olacağını öğrenemiyormusunuz? işte çözüm olarak bu haberimizde sizlere googlenin lite modunu anlattık.

internetin bazı ülkelerde güvenli olmadığını açıkca söyleyebiliriz. gelişmekte ve piyasası yükselmekte olan ülkeler geniş bantlara sahipler fakat bu ülkeler 2g ve 3g nin yavaş bağlantısına maruz kalıyorlar. google farklı internet servisleri üzerinden araştırmalarla beraber bu durumu düzeltmek için gereken çalışmaları yapıyor. öne çıkan uygulamalarla beraber haber hava durumu başta olmak üzere insanların dünyada yaşanıp biten olayları hızlı bir şekilde öğrenebilmeleri için lite modunu çıkarttı..

lite modu internetiniz düşük seviyede olduğu vakit otomatik olarak devreye giriyor. dilerseniz içeriklere daha hızlı gelmek için manuel olarakta lite modunu etkinleştirebilirsiniz. google nin bu yeni başarılı çalışması sayesinde insanlar öğrenmesi gereken bilgiyi çabucak öğrenebiliyor. bu noktada facebook& 39;un daha önceden başlattığı hem bağlantısı zayıf hem de düşük özellikli mobil cihazlara göre ernatif uygulama olan facebook lite& 39;a benzerliği de dikkat çekiyor.

ayrıca gelişmiş olan ülkeler olarak kabul edilen kore japonya amerika ve bir fazla dünya ülkeleri 5g nin birinci denemelerini yaptı yapıyor. daha yüksek sürat diyebileceğimiz hızları bile göremeyen ülkeler arasında başlıca afrika asya hindistan ve daha niceleri yer alıyor. türkiye olarak ortalamalarda kaldığımız bu tabloda google lite& 39;ın daha fazla düşük hızlara sahip ülkelere göre bir uygulama olduğunu düşünebiliriz.

fakat ülkemizde birçok noktada yaşanan mobil veri hızlarının yetersizliği noktasında acil bir arama yapmanız gerekirse google& 39;ın lite modunu kullanabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?