09 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google çocuklara kodlama öğretecek yeni oyuncağını tanıttı

17021google-cocuklara-kodlama-ogretecek-yeni-oyuncagini-tanitti-208x130
Reklam

google çocuklara jön yaşta çocuklara kodlama öğretmeyi hedefleyen project bloks ismini verdiği oyuncağını tanıttı. bu oyuncak sayesinde çocuklar eğlenceli bir şekilde kodlama öğrenebilecek.

yazılım gelişen teknolojiyle beraber hayatımızda fazla mühim bir yer tutmaya başladı. gelecekte yazılım dili bilmeyen insanların okur-yazar sayılmayacağı düşünülürken günümüzde bilhassa çocukken kodlama eğitimi almak aka bir avantaj olarak görülüyor. teknoloji dünyasının önde gelen şirketleri ise çocukları kodlamaya heveslendirmek ve esas seviyede bilgi sahibi yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

bu konuda yeni bir adım ise abd merkezli teknoloji devi googledan geldi. googleın project bloks adını verdiği oyuncağı sayesinde çocuklar nesneler yardımıyla eğlenirken kodlama öğrenebilecek. ayrıca hatırlayacak olursanız çoğu şirket bu cimri oyuncakları kodlama öğreten mobil uygulamalar olarak sunuyordu. başka ernatiflerin aksine çocuklar bu oyuncak sayesinde nesneler yardımıyla kodlama öğreneceği için ufak yaşta vaktini daimi akıllı bir aygıt kullanarak geçirmeyecek.

doğal ki çocuklar bu oyuncak sayesinde yazılım yapabilecek seviyede kodlama bilgisine sahip olamayacak ki ortalama bir küçük yaştaki çocukların için ufak yaşlarda böyle bir şey pek de olası değil. oyuncak esas olarak çocukların kodlama mantığını kavramasına ve ileride kod yazacağı vakit zihninde doğru kodu bulmasına muavin oluyor. böylelikle de çocuklar kodları kullanarak bir şeyler geliştirmeye başladığında daha hızlı şekilde kodlama yapabilecek.

googleın project bloks ile ilgili yayınladığı tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:fıfa 17 pese nihayet darbeyi vuracak mı? fıfa 17 ve pes 2017 karşılaştırma videomuzu izlemek için buraya tıklayın! google project bloks kodlama eğitimi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?