11 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google, apple'ı kendi silahıyla vurup iphone kullanıcılarını pixel'e çekecek!

google-apple-i-kendi-silahiyla-vurup-iphone-kullanicilarini-pixel-e-cekecek-1475653186
Reklam

google appleın geçmişteki çabalarından ilham alarak iphone kullanıcılarını pixele çekmek için bir rehber yayınladı. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20737 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20737 ; } ; }

google pixel telefonlarıyla sadece samsung& 39;un ürünlerine değil iphone lara da ağırbaşlı bir ernatif olmaya niyeti olduğunu açıkça belli etti. apple ın android kullanıcılarının iphone a geçmeleri için hazırladığı kılavuza benzer bir sistem geliştiren google madeby.google.com üzerinden iphone kullanıcılarının pixel e nasıl bağlanacağını gösterdiği bir talimat çizelgesi yayınladı.

google ın talimatlarına göre en az ios 8 yüklü olması gereken iphone& 39;u ya da ipad& 39;i ile kullanıcılar quick switcher adındaki adaptörü kullanarak pixel e bağlanabilecekler. bu işlemden evvel imessage ın kapatılması gerektiğini belirten google apple ın kayıtları silmek için kullandığı aracına bağlanıyor. bu sayede gönderilen metinlerin silinmesinin de önüne geçiliyor. sonrasında google hesabınızla celse açıp istediğiniz verileri yeni telefonunuza pixel e aktarmaya başlıyorsunuz.

buradan google ın farklı cihazlar kullanan kişileri yeni telefonlarına geçiş yapmalarını sağlama konusunda baya istekli olduğunu görebiliyoruz. isimleriyle özdeşleşen nexus u da art plana atmalarından sonra google ın işinin basit olduğunu söylemek güç. görelim şirketin bu stratejisi işe yarayacak mı?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?