15 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google, android ve ios için “telefonumu bul” özelliğini duyurdu

42169google-android-ve-ios-icin-telefonumu-bul-ozelligini-duyurdu-208x130
Reklam

google telefonlarınızı unutma kaybetme ve çaldırma durumunda işinize yarayacak ios destekli telefonumu bul özelliğini duyurdu.

bildiğiniz gibi android ve ioste find my phone ya da türkçe adıyla telefonumu bul özelliği bulunuyor. bu özellik sayesinde cihazınızı bulamadığınız unuttuğunuz ya da çaldırdığınız durumlarda rahatlıkla konumunu da bulabiliyorsunuz.

google ise duyurduğu yeni bir özellik ile hem android hem de ios destekli umumi bir telefonumu bul özelliğini aktif etti. basit bir şekilde bulabileceğiniz bu özellik seyesinde pc üzerinden ya da herhangi bir cihazdan google hesabınıza giriş yaprak hesabım > celse açma ve emniyet > telefonunuzu bulun adımlarını takip ederek google hesabınızın  aktif olduğu bütün cihazları görüntüleyebilirsiniz.

yukarıda görebileceğiniz bir şekilde listelenen cihazlarda iphoneu misal olarak gösterebileceğim şekilde üzerinden aylar geçmiş bir cihazı da ekleyerek hesabınızın hangi cihazlarda giriş yapıldığını denetim ediyor. mesela benim hesabımda kayıtlı olan cihazlara arasında samsung galaxy tab pro 10.1i bilmiyordum yaptığım kontrolde cihazın büro tarafında olduğu gördüm. böylelikle ofiste bulunduğum bir sırada giriş yaptığımı da öğrenmiş oldum doğal. ege üninin içinde ne işi mevcut onu bilmiyorum ama bizim ofise yakın bir yer olunca anlamış oldum

ayrıca bu menü üzerinden çalındığını düşündüğünüz cihazın alarmını çalabilir telefonu kitleyerek hesabınızdan çıkış yapılmasını sağlayabilirsiniz. böylece tam manasıyla olmasa da uzaktan erişim sayesinde cihazınızı güvence ına alabilirsiniz.

  android aygıt yöneticisi indir!

  iphoneumu bul indir!


 

geleceğin askerleri insansız cenk makineleri 5 askeri drone listemizi izlemek için buraya tıklayın! android ios google telefonumu bul

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?