02 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

google, 8 yaşındaki çocuklara cinsellik kitapları öneriyor!

google-8-yasindaki-cocuklara-cinsellik-kitaplari-oneriyor-1475070381
Reklam

google “büyük penisler için ufak kitap” ve kızlar için mastürbasyon isimli kitabı 8 yaşındaki çocuklara önermesiyle tepki topluyor!

ortaya çıktığı birinci günden bu yana daimi gelişen ve müthiş bir kullanışlı hale gelen google artık leb demeden leblebiyi anlıyor. daha önceleri örneğin “en iyi aksiyon filmleriı şeklinde bir arama yaptığımızda teklif sunan siteleri biricik biricik gezmemiz gerekirken bu aramanın ardından artık google direkt olarak size aksiyon filmlerini sıralayarak yanıt verebiliyor.

ancak ingiltere& 39;de ortaya çıkan bir detay google ın başını yakacak gibi. çünkü reddit cilt ortaya çıkan bilgiye göre google da “8 yaşında çocuklar için kitapları şeklinde bir arama yaptığınızda google sponsorlu olarak “büyük penisler için ufak kitapı ve hatta kızlar için mastürbasyon şeklinde cinsellik ve penis büyütme ile alakalı bir kitaplar önermesiyle ortalık karıştı.

genellikle bu tarz önerileri kullanıcının gezintilerine göre düzenleyen google “abicim demek ki sen google dan bunu fazla aramışsını şeklinde yanıt vermesi beklenmeden gizli sekmede de aynı arama yapıldığında aynı sonucun ortaya çıkmasıyla fatal bir hata yapıldığı görülüyor.

bakalım google bu sorunu ne vakit düzeltecek ve konu ile alakalı bir izah istikbal – ati mi hep birlikte göreceğiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?