02 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

gizliliği abartan google street view, ineğin yüzünü bulanıklaştırdı!

gizliligi-abartan-google-street-view-ineklerin-memeleri-yerine-yuzlerini-bulaniklastirdi-1474036696
Reklam

googleın haritalar servisi google maps gizlilik kurallarını daha sıkı hale getirerek ineklerin yüzlerini de bulanıklaştırdı.

google& 39;ın haritalar servisinde daha doğrusu street view& 39;da bazı yüzlerin ve plakaların saklı kalmasının sağlanması amacıyla bulanıklaştırma yöntemi kullanılıyor. bu vaziyet elbette hayvanlar için geçerli değil bir biricik cambridge& 39;deki bu inek dışında.

the guardian& 39;ın abd& 39;deki editörlerinden david shariatmadari& 39;nin ayrım ettiği aşağıdaki fotoğrafta sol tarafta bulunan sığırın yüzüne herhangi bir gizlilik uygulanmamışken ineğin yüzünün tamamen bulanıklaştırıldığı görülüyor. kendisine ulaşan shariatmadari& 39;nin gönderdiği fotoğraf sonrası konuyla ilgili izah yapan google sözcüsü esprili bir lisan kullanarak otomatik bulanıklaştırma sisteminin çalışmaya fazla istekli olduğunu ama gene de bu isteğin & 39;fazla gereksiz& 39; olduğunu belirtti. ayrıca daha fotoğrafın kendilerine ulaşmadan & 39;sanırım ineğin memeleri bulanıklaştırılmış& 39; diye düşündüklerini fotoğrafı gördükten sonra ise fazla şaşırdıklarını söyledi.

david shariatmadari& 39;nin google street view& 39;ın bu hatasıyla ilgili attığı esprili tweet& 39;i şimdiden 25 bine yakın etkileşim almış.

twitter& 39;da bu konuyla ilgili ineklereözgürlük hashtag& 39;ini kullanarak atacağınız en gülünç 15-20 tweet& 39;i ayrı bir haber yapıp yine paylaşmayı düşünüyorum. haydi görelim göreyim sizi :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?