01 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

geçmişi ve geleceği aynı anda yaşatan otomobil: vision mercedes maybach 6!

gecmis-ve-gelecegi-ayni-anda-yasatan-otomobil-mercedes-maybach-6-1471605842
Reklam

daimler agnin nihayet bombası mercedes ve maybachın retro ve fütüristik çizgilerini aynı potada eriten otomobili oldu. muhteşem tasarıma sahip cihaza beraber göz atalım.

daimler ag ye ait mercedes ve maybach markaları biricik konseptte buluştu. mercedes-benz in klasik çizgilere sahip ultra üst derslik sedanı olarak bilinen maybach spor ve fütüristik çizgileriyle birleşince ortaya vision mercedes-maybach 6 çıktı.

ihtişamı ile büyüleyen otomobilin en mühim özelliği retro esintileri geleceğe taşıması. bu otomobil için bir anlamda geçmiş ile geleceğin kesişim noktası diyebiliriz. bir yönüyle klasik otomobilin asil görünümünü bizlere yansıtan vasıta modernize edilmiş hatlarıyla geleceği göz kırpıyor. tamamen fütüristik dahil tasarımı ise günümüz otomobil konseptinden olduça ileride. dahil mekan ve konsol otomobilden fazla bir feza aracına ait gibi görünüyor.

5.5 metre uzunluğundaki vasıta uzun burnu ve arkaya doğru sivrilen yapısıyla klasik coupe çizgilerini yansıtıyor. kanat kapı şeklinde tabir edilen yukarıya doğru açılan kapılarıyla spor otomobil olduğunun ını kalın çizgiler ile mercedes-maybach 6 nın ön görünümü ise iki markanın bileşimi olduğunun en güzel kanıtı. mercedes logosunun yer aldığı ön bölümde ızgara tasarımı tamamen klasik maybach çizgisinde.

tamamen elektrikli olan otomobil 4 tane elektrik motorundan gücünü alıyor. 738 at kuvvet üretebilen elektrik motorları 80 kwh pil ünitesiyle destekleniyor. otomobil biricik şarj ile 320 km yol yapabiliyor ve 100 km menzile yetecek kadar şarj 5 dakikada doluyor. mercedes-maybach 6 nin seri üretime geçip geçmeyeceği bilinmiyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?