08 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

Gaziantep inşaat yapı

gaziantep-insaat-yapi-firmalari
Reklam

Gaziantep inşaat yapı firması olarak işinde uzman kaliteli  ekibimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.  işini seven ve işinde uzmanlaşmış  inşaat her alanında profesyonel bir bakış içinde olan ekibimiz işinizi zamanında  ve eksiksiz yaparak siz değerli müşterilerimize teslim etmektedir. İnsanların, hayvanları ve bitkilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli yapı malzemeleri ile inşaa edilen tesislere yapı denir. Yapılar içerisindekileri olumsuz doğa koşullarından koruyan, tasarım ile birlikte bir çok yapı malzemesinin bir araya gelerek oluşturduğu bir bütündür.

Yapılarda belirli bir standart olmalıdır, bu standartlar insanların yaşadıkları ortamda konfor ve huzurlu yaşayabilmesi için asgari şartların sağlanmasıdır. Yapılar emniyetli, ekonomik, estetik ve fonksiyonel olmalıdır.

Antep inşaat yapı YAPI SINIFLARI NELERDİR.

 • Yapılar birçok özelliklerine göre değişik şekillerde sınıflandırılabilir.
 • İNŞAA MAKSATINA GÖRE YAPI SINIFLARI
 • Konaklama yapıları (otel vb.)
 • Sağlık Yapıları (hastane vb.)
 • Dini yapılar (Cami vb.)
 • Ticaret yapıları (iş merkesi vb.)
 • Sosyal yapılar (tiyato, sinema vb.)
 • Ulaştırma yapıları (yol, köprü vb.)
 • Su yapıları (baraj vb.)
 • Spor yapıları (stadyum vb.)
 • Eğitim yapıları (okul vb.)
 • Anıtlar
 • Konutlar (ev, apartman vb.)
 • Endüstri yapıları (fabrika vb.)

gaziantep-insaat-yapi-firmalari

FABRİKA TESİSLERİ İNŞAATI

Fabrika Tesisleri işleme kapasitesine sahip olarak kurulmuş her türlü ürün konsantresi ve depolama ve paketleme ünitelerine sahip bir tesistir. Tesisin yıllık konsantre ve pulp üretim kapasitesi, 25,400 ton’dur. 0,2 It, 1 ve 1,5 It şişeli ambalajlama ile her türlü tetrabrik kutular ve alüminyum kutularda ambalajlama çeşitliliğine haizdir.
Tesisin ayrı bir ısı santralı olup, tamamı merkezi sistem ısıtmalıdır. Tüm tesis ayrıca soğutma, havalandırma ve nem alıcı sistemlerle donatılmıştır. Tesis ana olarak; meyve suyu konsantresi imali, pastorize edilmesi ve ambalajlanması; meyve suyu konsantresi stoklanması (-4°C) ve (-20°C) soğuk depoları; meyve suyu şişe ve tetrabrik ambalajlanması; ray bantlar üzerinde ürün stoklanması birimlerinden oluşmaktadır. Tesiste ayrıca mutfak ve yemekhane birimleri, trafo binası, su depoları, ve lojmanlar bulunmaktadır.
Fabrika inşaatı için üretilen beton prefabrik elemanların tasarım, üretim ve montaj aşamalarında kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir fabrika inşaatı yapılmasını sağlar. Beton prefabrikasyonun en önemli avantajlarından biri olan hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatların sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya fayda sağlayacak bir geri dönüş yani ekonomi kazandırır.

Hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatın devam ettiğini, Beton Prefabrik elemanların pozitif getirilerini bilen veya ilk kez deneyen birçok yatırımcı Beton Prefabrik ürünleri daha fazla kullanmanın yollarını arıyor. Fabrika inşaatı gibi sanayi yapılarının yanısıra konut inşaatlarında Beton Prefabrik elemanların kullanılmasının son yıllarda hızla artması beton prefabrik sektörününü geleceğe dönük umutlandırmaktadır

Her yıl, yeni amaç ve hedefler belirleyerek Çevre Yönetim Sistemi’mizin sürekli gelişmesini sağlayacağımızı ve bunun doğrultusunda çevre ve insan sağlığının korunmasını teşvik edici eğitim ve faaliyetlere önem gösterip, çevre faktörünü ön planda tutacağımızı,
Taahhüt ederiz.
Çalışanlarımızın ve toplumun çevre bilincinin artırılması
yönünde faaliyetlerimizi Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ile birlikte bütünleşik bir şekilde yöneterek, dayanıklı tüketim sektöründe çevresel öncülüğümüzle örnek bir kuruluş olmak için tüm gücümüzle çalışırız.

SÜREKLİLİĞİNE GÖRE YAPI SINIFLARI

Yapı kullanım amacına hizmet edecek şekilde planlanırken,Gaziantep inşaat yapı olarak kullanım süresine göre geçici ve kalıcı olmak üzere iki kısma ayrılır.

Geçici Yapılar : Kısa ve geçici bir süre kullanılmak ve ihtiyaçlara cevap vermek üzere, başkasının ya da bizzat sahibinin toprağı üzerine yapılan şantiye binası, kulübe, vb. hafif yapılardır.

Kalıcı Yapılar : Süresiz kullanılmak veya uzun bir süre kullanılması ve belirli ihtiyaçlara cevap vermesi için yapılan yapılardır. Tapu siciline kayıtlıdırlar.

BULUNDUKLARI YERE GÖRE YAPI SINIFLARI

Yapılar tamamen büyük bir kısmı yer yüzeyinin altında veya üzerinde inşaa ediliş durumuna göre ikiye ayrılırlar

Alt Yapılar : Yol, su, kanalizasyon, köprü vb. ile zemin seviyesinin altında kalan yapılara denir.

Üst Yapılar : Zemin seviyesinin üstünde yapılan tüm yapılardır.

MÜLKİYETİNE GÖRE YAPI SINIFLARI

Resmi Yapılar : Devletin kamu ve kuruluşlarına yapmış veya yaptırmış olduğu yapılardır.

Vakıf Yapıları : Toplum hizmetlerinin devamlı olarak yürütülebilmesi için şahıs veya kurumlar tarafından yardım ve bağış olarak bırakılan mülk veya kapitalleri işletilen resmi nitelik taşıyan kuruluşlara vakıf denir. Vakıflar tarafından inşaa edilen veya mülkiyetleri vakıflara devredilen yapılara vakıf yapıları denir.

Özel Yapılar : Şahıs veya işletmeler tarafından inşaa ettirilen veya çeşitli amaçlarla kullanılan yapılardır.

İNŞAA EVRELERİNE GÖRE YAPI SINIFLARI

Kaba Yapı : Temel, duvar, kolon, kiriş, döşeme vb. işleri kapsayan iş grubuna kaba yapı denir.

İnce Yapı : Bir yapıda kaba yapıdan sonra gelen ve sıva, boya, badana, yalıtım, temiz ve pis su tesisatı vb. işleri kapsayan ve kaba yapıyı örten uygulamalara ince yapı denir.

www.antepinsaatyapi.com
Müslüm öztürkmen
0532 697 54 04
info@insaatyapi.com

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?