30 Eylül 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

Galaxy S6 ve S6 Edge için yeni güncelleme

s6s6edgeupd01
Reklam

Samsung Avrupa daki Galaxy S6 ve Galaxy S6 akıllı telefon sahipleri için Eylül ayı güvenlik güncellemesinin dağıtımına başladı. Peki Google ve Samsung ortaklığında sunulan güvenlik güncellemesinde neler var?

Google ve Samsung güvenlik açıklarını kapatıyor

Phone Arena nın haberine göre Samsung un geçtiğimiz haftalarda Eylül ayı başında dağıtımına başlayacağını duyurduğu yeni Güvenlik Onarım Sunumu ile doğrudan Google tarafından gelen 66 adet yamanın yanı sıra Samsung un da kendisinin bulduğu ve yamaladığı 9 açık kapatılıyor. Yani iki şirket güvenlik için ortaya güzel bir karışım yapmış durumda.

Samsung un kapattığı açıklardan bir tanesinin SystemUI ile ilgili olduğu belirtiliyor. Haziran ayında tespit edilen açığın fimg2d sürücüsündeki boş işaretçi referanssızlığı sebebiyle oluştuğu ve yeni güncellemenin bunu kapattığı ifade ediliyor. Samsung un geriye kalan 8 güncellemesi ise şirkete ait ürünlerdeki sorunları gideriyor.

16-09/27/s6s6edgeupd02.jpg

Galaxy S6 ve S6 Edge güvenlik güncellemesi nasıl yapılacak?

Avrupa daki Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge sahipleri 140 MB boyutundaki OTA güncellemesini cihazlarının Ayarlar/Cihaz Hakkında/Yazılım Güncellemesi menüsünü takip ederek yükleyebilirler.

::Galaxy S6 veya S6 Edge cihazınızın Eylül ayı güvenlik güncellemesini yaptınız mı?

SDN – ShiftDelete.Net

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?