01 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

ford, direksiyonu ve pedalı olmayan gerçek sürücüsüz otomobiller üretecek

ford-direksiyonu-ve-pedali-olmayan-gercek-surucusuz-otomobiller-uretecek-1471430382
Reklam

ford direksiyonu gazı freni ve vitesi olmayan; bütün kontrolün araca kaldığı tam anlamıyla sürücüsüz otomobilini 2021 yılında piyasaya çıkaracak.

günümüzde otomobil sektöründe bilhassa orta derslik araçlarda mühim bir yere sahip olan abd merkezli ford sektördeki yerini korumak için yenilikçi davranarak sürücüsüz otomobil konusunda çalışmalar yapan birinci şirketlerden biri olmuştu.

ancak google mercedes tesla ya da ford gibi herhangi bir markanın sürücüsüz araçlarına baktığımızda bugüne kadar gördüğümüz bütün sürücüsüz araçlar mümkün bir durumda araçtaki sürücü tarafından denetim ına alınması için klasik arabalardaki direksiyon ve pedal gibi kontrol araçlarını bulunduruyor bunun yanı sıra şu anki sürücüsüz otomobiller bu denetim araçlarından faydalanarak ulaşımı sağlıyor.

gelecekte otomobillerin hiçbir şekilde sürücüye gereksinim duymayacak kadar geliştirileceğini düşünen ford önümüzdeki 5 sene içinde direksiyonu gazı freni ya da vitesi olmayan; her şekilde kendini tam anlamıyla denetim edebilecek bir sürücüsüz otomobilini piyasaya süreceğini duyurdu. şirket kısa süre içinde bu cimri sürücüsüz otomobillerin bir standart halini almasını bekliyor.

ford ceo su mark fields in palo alto da konuyla ilgili yaptığı açıklamayı ve aracın prototipinin gösterildiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?