29 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

facebook’tan tehdit gibi yaptırım: moments yüklü değilse fotoğraflarınız silinecek

52434facebook-tan-tehdit-gibi-yaptirim-moments-yuklu-degilse-fotograflariniz-silinecek-208x130
Reklam

facebookun 7 temmuza kadar moments uygulamasını yüklemeyen kullanıcılarının bulut sistemini kullanarak yüklediği fotoğraflarını sileceği iddia ediliyor.

facebook geçtiğimiz yılın temmuz ayında kullanıcılar arasında fotoğraf paylaşımı yapılmasını sağlayan moments isimli servisi hizmete sokmuştu. servis söz konusu bu fotoğrafları ‘senkronize isimli bir albümde saklanıyordu. techcrunchın haberine göre şirket 7 temmuz tarihine kadar bu uygulamayı yüklemeyen kullanıcılarının senkronize isimli albümde yer meydan bütün fotoğraflarının silineceğini söylüyor. yanlış anlaşılma olmasın diye bilhassa yine belirteyim: kendi yüklediğiniz fotoğraflar değil saklı bir albüm şeklinde senkronize edilen fotoğraflar silinecek.

techcrunch facebookun tıpkı messenger olayındaki gibi -uygulama yüklü olmadan sohbet edilmesinin önüne geçilmesine vurgu yapılıyor- moments uygulamasını da kullanıcılarına zorla yükletmeye çalıştığını iddia ediyor ki pek de haksız sayılmazlar hani. sonuçta herkesin telefonunda gblarca yer yok belki adam kıt kanaat kullanıyordur telefonunun hafızasını. haksız mıyım?

ama – lakin netice olarak facebooku kullanan herkes ipe ipe bu uygulamayı da telefonlarına kurmak zorunda kalacak

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?