11 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

facebook’tan chrome kullanıcılarının işini kolaylaştıracak iki sağlam eklenti!

6609facebook-tan-chrome-kullanicilarinin-isini-kolaylastiracak-iki-saglam-eklenti-208x130
Reklam

facebookun daha efektif kullanılması için çalışmalarını sürdüren geliştirici ekip chrome için geliştirdikleri nihayet derece yerinde iki eklentiyi duyurdu.

kullanıcılarının paylaşım deneyimini geliştirmek için çalışmalarına aralıksız olarak devam eden facebook geliştiricileri chrome için ‘paylaş ve ‘kaydet fonksiyonlarının işlevini görecek iki eklenti yayınladı.

eklentilere geçmeden evvel facebookun yeni ‘beğen butonu değişikliğinden bahsedelim. facebook markasını en iyi şekilde yansıtmak için sosyal eklenti düğmelerini modernize edecek yeni bir tasarım değişikliğine gitti. yeni tasarım ile zevk butonlarında facebookun klasik ‘f harfi olmayacak onun yerine daha uzun bir kutucuk içinde  ikonu yer alacak. sayfaların zevk sayıları da gene bu uzun kutucuğun içerisinde yer alacak.

chrome için geliştirilen eklentiler ise ‘paylaş ve ‘kaydet butonlarıyla ilgili. zuckerberg facebookun misyonunun her vakit paylaşımcı olmaya yönelik olduğunu her seferinde dile getirir. kullanıcıların bu anlamda daha aktif olması içinse chrome için iki eklenti geliştirdi. ‘paylaş eklentisi aşağıdaki videoda da göreceğiniz üzere derhal sağ üst kısımda bulunuyor. buraya tıklayarak bulunduğunuz web adresini facebook profilinizde hızlıca paylaşabileceksiniz. kimi sitelerin paylaş butonunu bulabilmek işkence olabiliyor bu eklenti ise paylaşım yapmanızı daha basit hale getiriyor. 
 

 
‘kaydet aslında hali hazırda bulunan bir özellik. facebookun haber akışında karşınıza çıkan enteresan içerikleri kaydedip daha sonra yine bakmanızı sağlayan bu özellik geliştirilen chrome eklentisi ile farklı bir sekmede açtığınız siteyi de kaydetmenizi sağlayacak. yani bir içeriği ‘kaydet demek için artık sadece facebookun içinde olmanız gerekmeyecek.

chrome kullanıcılarının facebooku daha efektif kullanmalarını sağlayacak paylaş ve kaydet eklentilerini aşağıdaki linkler üzerinden ekleyebilirsiniz.

paylaş eklentisi
kaydet eklentisi
fıfa 17 pese nihayet darbeyi vuracak mı? fıfa 17 ve pes 2017 karşılaştırma videomuzu izlemek için buraya tıklayın! facebook chrome

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?