22 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

facebook’a 360 derecelik fotoğraf görüntülenme özelliği geliyor!

75975facebook-a-360-derecelik-fotograf-goruntulenme-ozelligi-geliyor-208x130
Reklam

facebook, önümüzdeki haftalarda kullanıcıların hem mobil hem de web platformlarında 360 derecelik fotoğraf görüntülenmesine imkan sağlayacağını açıkladı.

bugün haberler akıyor maaşallah. evvel youtubea bomba bir yeniliğin geleceğinden bahsetmiştik, şimdi de facebooka kullanıcılarının ilgisini çekecek bir özellik geliyor. 360 derece fotoğrafların web ve mobil platformlarında görüntülenmesine izin verileceğini belirten facebook, sistemin tıpkı 360 derece videolardaki gibi işleyeceğini açıkladı. web platformunda sıçan ile tuttuğunuz videoyu istediğiniz yöne doğru çevirebiliyorsunuz. fotoğraflar için de vaziyet böyle olacak. 

profesyonel fotoğrafçılarda bulunan pahalı video teçhizatı dışında akıllı telefonla da bu tarz paylaşımların yapılabilecek olması, 360 derecelik fotoğraf ve video paylaşımlarıyla ilgili her kullanıcının bir düşünce sahibi olmasını sağlayacak. facebook, her zamanki gibi bütün kullanıcılara hitap etme kriterini bu yenilikle bir kere daha göstermiş oldu. 

360 derece fotoğraf özelliğini destekleyen üçüncü parti uygulamalarla ve akıllı kameralarla elde edilen fotoğrafların yüklenmesine de izin verecek olan facebook, kullanıcı kitlesini belirli bir kalıba sokmadan, özgürce devinim etmelerini sağlayacak.

nihayet yenilikle beraber facebook, kullanıcılarını daha

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?