17 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

etkileyici profil fotoğrafları için uzmanından 5 altın kural!

80105etkileyici-profil-fotograflari-icin-uzmanindan-5-altin-kural-208x130
Reklam

sosyal medyada etkileyici profillere sahip olmanın bazı kuralları mevcut. bunlardan ilki de doğru bir profil fotoğrafı tercih etmekten geçiyor. appleın popüler marka imajının oluşmasına katkı sağlayan sosyal medya uzmanı guy kawasakinin önerilerine beraber görelim.

facebook twitter ınstagram linkedın ve daha fazlası… sosyal ağların çağı olan günümüzde neredeyse hepimiz şu ya da bu sosyal ağda bir şekilde yer alıyoruz. amacımız bu ağları en iyi şekilde kullanmak ve etkileyici profillere sahip olmaksa bunu yapabilmek için bazı mühim kuralları da bilmemiz gerekiyor. iyi bir profile sahip olmanın birinci yolu da doğru bir profil fotoğrafı tercih etmekten geçiyor.

 etkileyici profil fotoğrafları için 5 altın kural
appleın popüler marka imajının oluşturulmasına katkı sağlayan berkeley üniversitesi öğretim üyesi bunun yanı sıra canva tasarım şirketinin pazarlama müdürü guy kawasaki sosyal medya sanatı” adlı kitabında bu konuda mühim ipuçları sunuyor. meşhur uzmanın önerileri yalnızca 5 adımdan oluşuyor. gelin etkiliyeci profil fotoğrafı için sunulan üç öneriye hızlıca göz atalım.

 asimetrik fotoğraflar kullanın
guy kawasakiye göre asimetrik fotoğraf bir profilin olmazsa olmazı. çünkü ortalanmış fotoğraflar sıkıcı ve özenle çalışılmış olduğu izlenimi yaratıyor. nazar boşluklarının olduğu asimetrik fotoğraflar ise doğallığı ön plana çıkarıyor. doğru fotoğraf için reçete ise şöyle; “fotoğrafı üçe bölün gözleriniz çizgilerden birinin yanına denk gelsin.”


 ışığa bakın
yüzün karanlıkta kalmaması ve net olması mühim. bu nedenle ışığın yüzünüze karşıdan geldiği fotoğrafları tercih edin. fer arkadan geliyorsa ve mutlaka bu şekilde fotoğraf çekilmeniz gerekiyorsa dolgu flaş kullanabilir ya da foto editörlerden yardım alabilirsiniz.


 büyük fotoğraflar
sosyal medyada birçok alanda profil fotoğrafınız ufak görünse de aka bir fotoğraf tercih etmeniz mühim. fotoğrafınıza tıklayan biri karşısında ufak bir fotoğraf görmek istemez. insanlara net fotoğaflar sunmak için en az 600 piksellik fotoğrafları tercih edin.


 fotoğrafta sadece siz olun
aslında fazla açık. sosyal medya profili size özel ise profil fotoğrafı da öyle olmalı. yanınızda başkası her kim olursa olsun olmasın.

 her sosyal ortamda aynı fotoğrafı kullanın
birçok sosyal ağda hesabınız varsa hepsinde aynı fotoğrafı tercih edin. böylece insanlar sizi kolayca farkedebilir ve tanılılırlığınız artar

kawasakinin önerileri ilginizi çektiyse sosyamlmedya üzerine mühim bilgiler sunan “sosyal medya sanatı” kitabını size de tavsiye ederim. birinci kere 2014 yılında basılan kitap mediacat yayınları tarafından ülkemizde satışa sunulmuş durumda ve birçok kitapevinde bulunabiliyor.
fıfa 2017 grafikleri ağlatacak! pesin işi bu yıl de güç. videomuzu izlemek için buraya tıklayın! profil fotoğrafı facebook profi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?