15 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

en iyi oyun deneyimini hangi işletim sistemi sağlıyor?

25295en-iyi-oyun-deneyimini-hangi-isletim-sistemi-sagliyor-208x130
Reklam

oyun konsollarına karşın, pc oyunlarından vazgeçmeyen aka bir kitle mevcut. peki ya pc oyuncularının tercihi sizce hangi işletim sisteminden yana?

pc oyunculuğu en az konsol oyunculuğu kadar popüler. konsollarda amade bir sisteme sahip olan oyuncular, pc söz konusu olduğunda birçok bileşene karar vermek durumunda kalıyor. donanımı bir kenara bırakacak olursak, işletim sistemi seçimi pc oyuncuları açısından gayet mühim. peki ya pclerini oyun amaçlı kullananlar hangi işletim sistemini tercih ediyor, etmeli? bu soruya net bir yanıt vermek güç olsa da, araştırmalar ya da oyun platformlarının sağladığı veriler bize ipucu sunabilir. bu alandaki en güncel verilerden biri de steam tarafından paylaşılmış durumda. popüler oyun ağında, windows 10 kullanıcılarının payının giderek arttığı belirtiliyor.
 windows 10, oyun için en iyisi mi?
doğal ki bu veri, en iyi oyun deneyimini windows 10un sunduğu sonucunu çıkarmıyor. microsoft oyuncular için yeni işletim sistemini optimize etse de, windows 10 henüz olgunlaşan bir işletim sistemi. oyuncular açısından gereksinim duyulan kararlılık ve performans paketleri henüz tam olarak sunulmamış olabilir. buna karşın, güncel veriler steamdeki kullanıcıların yüzde 35inin windows 10a geçmiş olduğunu gösteriyor.


 windows 7 hala lider!
windows 7nin 32 ve 64 bitlik sürümleri ise toplamda yüzde 42lik bir paya sahip. görünen o ki, kısa bir süre içerisinde windows 10 aradaki açığı kapatacak. windows 7nin artık döngüsünü tamamlamak üzere olan bir işletim sistemi olduğunu düşünürsek, güncel donanımlara sahip pc kullanıcılar için en müsait tercihin windows 10 olduğu söylenebilir. buna rağmen, sistem kaynakları henüz müsait olmayan kullanıcılar windows 7 sürümlerinden en iyi performansı sağlayabilir.

 deneyin ve karar verin!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?