25 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

dünyanın en pahalı lastikleriyle tanışın: fiyatı tam 600 bin dolar!

13117dunyanin-en-pahali-lastikleriyle-tanisin-fiyati-tam-600-bin-dolar-208x130
Reklam

dubaili lastik şirketi z lastikin tasarladığı bu lastik 600 bin dolar etiket fiyatıyla yeryüzünün en pahali lastiği unvanına erişti.

modifiye edilmiş arabalarda göze birinci çarpan kısımlardan arasında lastikler yer alır aracın umumi tasarımını bir kenara bırakacak olursak . dubai merkezli z lastik isimli şirketin tasarladığı ve çinli bir lastik fabrikasında üretilen lastik üzerindeki yaprak desenli ın işleme ve elmas kaplamayla yeryüzünün en pahalı lastiği oldu.

24 ayar ından oluşan yaprak motifleriyle abu dabili modifiye ustaları tarafından dekore edilen lastiğe daha sonra italya merkezli joaillier prive adındaki kuyumcu mağazasından alınan taş elmaslar eklenmiş. lastiğin satışından elde edilecek kar ise eğitim odaklı bir hayır kurumuna bağışlanacak.
 

yeryüzünün en pahalı lastiklerine ait rekor daha evvel micheline aitti. bugatti veyron için dizayn edilen dört lastiğin yekün fiyatı 10 bin pounddu. ortalama 14 bin dolar yalnız 600 bin dolar da öyle böyle bir rakam değilmiş hani. bu rekorun uzunca bir süre kırılacağını düşünmüyorum. 

5 türk yapımı telefon videomuzu izlemek ve anketimize katılmak için buraya tıklayın!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?