13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

dünyanın en hafif ve en sağlam kaskı: bell pro star

her-hizda-guvenli-bell-pro-star-kask-1476200707
Reklam

önder kask üreticisi bell amerikan emniyet standartlarına sahip şimdiye kadar üretilmiş en hafif motorsiklet kaskını üretmeyi başardı. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20959 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20959 ; } ; }

motorsiklet üzerindeyken kask her cimri kaza otomobile kıyasla hayati ehemmiyet taşıyor. ufak çarpmalardan büyüklere sayısız insanın hayatını kurtarmış kaskların kütlesi de aka ehemmiyet arz ediyor. 200 km/s hızla giderken kafanızdaki ağır bir kask boynunuzun kırılmasına bile sebebiyet verebilir.

bell markası tarafından tasarlanan mahsul şimdiye kadar amerikan güvenlik standartlarına sahip olmayı başarmış en hafif kask olarak dikkat çekiyor. kaskta ultra-ince karbon fiber ile normal karbona göre aynı dayanıklılığa %20 daha hafif şekilde ulaşılmış. bu ultra-ince karbon fiber kaskın tamamını sararak tam emniyet sağlıyor ve yalnızca 125 gram ağırlığında.

kaskın içine yerleştirilen üç farklı yumuşak malzeme polipropilen poliolefin polistiren süspansiyon görevi görerek gelen darbeyi yavaşlatıp absorbe edilmesini sağlıyor.

kaskın en içinde yer meydan kaplama da deriden ısının en hızlı şekilde uzaklaştırılmasını sağlıyor. netice olarak yeryüzünün en ince sağlam kaskı olarak dikkat çeken bell pro star hem motorsiklet tutkunlarına emniyet noktasında tam destek sağlerken hem de hafifliği ile bilhassa uzun yollarda rahatsız da etmeyecek.

fiyatı hakkında şu anda detay verilmeyen kaskın pek de ucuz olmayacağı belli. fakat şayet bir motorsiklet kullanıcısı iseniz bütçenize göre en iyi kaskı almayı ve kasksız trafiğe kesinlikle çıkmamanızı da bu vesile ile hatırlatalım.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?