01 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

demir adam'ın filmlerde giydiği en iyi 5 zırh

demir-adam-in-filmlerde-giydigi-en-iyi-5-zirh-1473001184
Reklam

demir adamın birbirinden şahane zırhları içinden en iyi beşini seçtik.

marvel sinamatik evreni& 39;nin ın çocuğu tony stark başka süper kahramanların aksine herhangi bir süper güce sahip değil. stark& 39;ın sahip olduğu süper şey beyni. ve o beyin ona inanılmaz zırhlar tasarlamasını sağlıyor.

2008 yılında vizyona giren birinci ıron man filminden bu yana tony stark pek fazla farklı zırh tasarımı ile karşımıza çıktı. peki bu tasarımlar içinde en iyileri hangisiydi? gelin bir göz atalım.

mark xl: shotgun ıron man 3


mark xl& 39;ın bir başka adı da shotgun olarak geçmekte. bunun en aka sebebi ise zırhın ateş mekanizmasının başka zırhlara oranla fazla daha hızlı şekilde çalışıyor oluşu. bu sayede tony peş peşe fazla sık seri atışlar yapabilmekte.

mark xlı: bones ıron man 3


bones yani & 39;& 39;kemikler& 39;& 39; olarak geçen bu zırh ıron man& 39;in en bomba zırhlarından biri. başka tüm zırhların parçaları & 39;bones& 39;a bağlanabilmekte. yani bones modüler bir zırh olarak karşımıza çıkmakta. bu da onu tony& 39;nin düş gücüne bağlı olarak belki de en tehlikeli zırh yapıyor. aslında hem bones hem de shotgun ak perdede daha uzun süreli karşımıza çıkmayı hakeden zırhlar.

mark vıı the avengers


mark vıı tam anlamıyla bir cenk makinesi dersek yanlış olmaz. alışık olduğumuz ıron man zırhlarına nazaran daha şişkin duran mark vıı bunu üzerinde ağırbaşlı oranda barındırdığı cenk mühimmatlarına borçlu.

hulkbuster avengers: age of ultron


hulk gibi bir şeyle yumruk yumruğa dövüşmek kulağa ne kadar çılgınca geliyorsa bu zırh da o kadar sağlam.

mark xlvı captain america: civil war


ıron man& 39;in çizgi romanlarında & 39;& 39;bleeding edge& 39;& 39; denen bir zırhı var. bu zırh nano teknoloji barındırmakta ve tıpkı civa gibi bir yapıda. tony& 39;nin bedenini saran zırh sahip olduğu nano teknoloji ile gayet da sağlam. işte civil war& 39;da kullanılan zırh da & 39;& 39;bleeding edge& 39;& 39; esas alınarak tasarlanmış. nihayet derece ufak parçalardan bir araya gelen vücudu tamamen kendi saran nihayet teknolojinin de fazla daha ötesinde bir zırh.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?