14 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

çin, twitter ve facebook’tan sonra lady gaga’yı da ‘banladı!’

10936cin-twitter-ve-facebook-tan-sonra-lady-gaga-yi-da-banladi-208x130
Reklam

sıra dışı yasaklarına bir yenisini daha ekleyen çin lady gaganın da ülkeye girişini yasakladı.

facebook ve twitter gibi aka sosyal ağların kullanımının yasak olduğu çinden gene enteresan bir yasaklama haberi daha geldi. lady gaga seneler evvel çinden sürgün edilen dalai lamayla facebook live üzerinden bir konuşma yapınca sanatçının ülkeye girişi yasaklandı.

1959 yılındaki aka tibet ayaklanması sırasında ülkeden kaçan sürgün edilmiş de denilebilir ve 2011 yılında çin dışişleri bakanlığı sözcüsü tarafından hakkında ‘uzunca bir süredir ayrılıkçı faaliyetlerini sürdürdüğü için siyasi olarak sürgün edildi şeklinde izah yapılan dalai ile facebook live üzerinden 19 dakikalık bir görüşme yapan lady gaga bundan sonra çine süresiz olarak giriş yapamayacak. kararın alınmasıyla beraber lady gaganın şarkılarını / albümlerini satan web sitelerine satışların durdurulması için ova gönderen çin hükümeti ayrıca dalai deve hakkında fena sözler söylenmesini emretmiş. ne kadar da demokratik ve insancıl bir idare şekliymiş değil mi?

çinde yasaklanan oasis miley cyrus jay-z bob dylan ve bjork gibi meşhur sanatçıların arasında artık lady gaga da eklenmiş oldu. oasis ve bjork tibetin bağımsızlık kampanyasına katıldığı için diyar – memleket tarafından veto yemişti.

fiyat performans canavarları meizu pro 6 ve meizu m3 note türkiyede satışa çıktı!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?