26 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

chrome os’e android uygulamaları ve play store desteği geliyor

14488chrome-os-e-android-uygulamalari-ve-play-store-destegi-geliyor-208x130
Reklam

google, mobil platformlarda kullanılabilen android uygulama ve play store desteğini chrome ose getiriyor.

her ne kadar google ı/o 2016 etkinliğinde bu konuya yer vermemiş olsa da 9to5google, googleın web sitesindeki bir detayı gözünden kaçırmamış. yakın bir zamanda chromebook kullanıcıları, play store ile beraber bütün android uygulamalarını bilgisayarları üzerinden kullanabilecekler. 

bu entegrasyonun nasıl olacağıyla ilgili henüz net bir bilgi yok, uygulamaların chrome os üzerinde çalışabilmesi için ince bir ayar gerekebilir. gene de bu desteğin sağlanmasıyla beraber chrome osin bütün android uygulamalarını destekleyeceğini -çok aka bir sıkıntı çıkmadığı müddetçe- söyleyebiliriz. google play storeda konuyla ilgili bir bilgi henüz açığa çıkmamış olsa da bugün ya da yarın faaliyet 20 mayısa kadar sürüyor bir izah mutlaka yapılacaktır.

android ve chrome osin birbirleriyle kuvvetli bir bağın oluşacağına dair haberleri daha evvel duymuştuk ama – lakin somut bir veriyle karşılaşmamıştık. 9to5google, bize bu anlamda en net bilgiyi aktararak bir düşünce sahibi olmamızı sağladı.

chrome ose android uygulamaları ve play store desteğinin gelmesi, chromebooklara ne gibi avantajlar sağlayacak? öncelikle chromebooklar fiyat anlamında  kullanıcıların ilgisini her vakit çekmiş olsa da uygulamalar konusundaki yetersizliği ve webe bağımlı olması, birçok kullanıcının ernatif çözümlere de yakınlık duymasını sağladı. misal verecek olursak periscope ve ınstagram web üzerinde kullanılabiliyor olsa da mobil uygulamalarında fazla daha

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?