29 Eylül 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

çalışanların bir animasyon karakterini canlandırırken ne eziyetler çektiğini gösteren video

calisanlarin-bir-animasyon-karakterini-canlandirirken-ne-eziyetler-cektigini-gosteren-video-1472199609
Reklam

animasyon filmlerindeki karakterlerin nasıl d evinim edildiğini gösteren bu video çalışanların çektiği çileleri de gözler önüne seriyor.

bir animasyon filmi izlerken karakterlerin ne kadar gerçekçi görünüp d evinim ettiklerini biliriz. hatta konuya y argıç olmayanlar ‘ne m evcut canım bunda biraz tasarım biraz da 3d max le herkes bir şeyler yapabilir şeklinde düşünüyor da olabilirler. a ma – lakin v aziyet gerçekten de öyle değil. yayınlanan bir video animasyon karakterlerinin ne kadar çileli yollardan geçilerek d evinim ettirildiğini net bir şekilde gösteriyor.

örneğin aşağıdaki gıf te animatörün bir karakteri 1 metre bile yürütmeden toplamda 4 k ere üstünü değiştirdiğini a yrım etmişsinizdir. yani animasyonda saniyeler içinde gördüğümüz o hareketler perde arkasındayken saatlerce sürebiliyor.

yayınlanan bu video 18 ağustos ta gösterime giren kubo and the two strings animasyon filminin kamera arkası görüntüleriymiş. time laps şeklinde çekilen bu görüntülere ait videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?