29 Eylül 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

büyük ekranlar için youtube uygulamaları güncelleniyor!

youtube-un-buyuk-ekran-uygulamalari-guncelleniyor-1472051535
Reklam

oyun konsolları video akış cihazları ve akıllı tvler gibi farklı platformlardaki youtube uygulamaları ufak ama mühim bir güncelleme alacak.

masaüstünden mobile birçok cihazda vazgeçemediğimiz youtube un tv lere hususi uygulamaları güncelleniyor. youtube un mobil platformlar dışında desteklediği ve uygulama sunduğu birçok platform yer alıyor. bunların arasında bazı akıllı tv platformları roku gibi video akış cihazları oyun konsolları ve chromecast bulunuyor.

bu platformlardaki uygulamalarında yalın ama etkili bir güncellemeyi bugün sunması beklenen youtube kullanıcı deneyimini artırmayı ve video paylaşım sitesi üzerindeki işlemleri kolaylaştırmayı amaçlıyor. yeni düzenlemede youtube uygulaması açıldığında ekranın sağ üst kısmında birçok farklı içerikten oluşan sekmeler yer alıyor. böylece kullanıcılar spor haber güldürü müzik ve eğlence gibi birçok farklı başlığa sahip içeriğe daha basit ulaşabiliyor.

sekmelerin ında ise seçim kategorileri bulunuyor ve her bölümün kendi içinde en fazla izlenenleri ve popüler videoları gösteriliyor. youtube un aka ekranlı cihazlar için geliştirdiği uygulama ekibine liderlik eden sarah ali yeni algoritmada gerçekten aranan ile ilgili ve yeni videoların gösterilebilmesi geliştirdikleri algoritmaya fazla vakit harcadıklarını belirtiyor. görelim youtube un yeni aka ekran uygulaması kullanıcıları memnun edecek mi?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?