09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

blackberry telefon üretmekten vazgeçti, fiziksel klavyesinden vazgeçmedi!

blackberry-telefon-uretmekten-vazgecti-fiziksel-klavyesinden-vazgecmedi-1475178530
Reklam

geçtiğimiz günlerde resmi olarak akıllı telefon üretmeyeceğini açıklayan blackberry fiziksel klavye konusunda olan inadını farklı cihazlarında da sürdürecek.

bir dönemin efsane üreticilerinden olan blackberry bilhassa fiziksel klavyeye sahip telefonlarıyla gayet öne çıkıyordu. fakat değişen teknolojiye tam olarak ayak uyduramayan blackberry bazı modellerinde göz göre göre hatalar yapmış ve android trenini kaçırmıştı.

ilgili haber ve resmileşti: blackberry artık akıllı telefon üretmeyecek

son günlerde şirketin telefon üretmeyi bırakacağı konuşulurken blackberry kanadından gelen açıklamada şirketin artık telefon üretmeyeceği söylenmişti. fakat blackberry ceo& 39;sunun nihayet açıklamasına göre şirket telefon üretmekten vazgeçse de fiziksel klavye konusunda hala ısrarcı!

belki de blackberry şirketinin telefon pazarında yine başarı yakalamamasının en aka etkeni olan bu fiziksel klavye artık birçok şahıs tarafından geçmişte kalmış gibi gözlense de fiziksel klavye konusunda ısrarını sürdüren blackberry yaptığı açıklamada farklı cihazlarda blackberry& 39;nin qwerty klavyesinin bulunmaya devam edeceğini ve bu klavyeye fazla güvendiklerini belirtti.

şirketin telefon üretmediği sürece bu klavyeyi nerede kullanacağı ise henüz belirsiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?