23 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

birçok amazon müşterisinin bilgileri ele geçirildi!

51379bircok-amazon-musterisinin-bilgileri-ele-gecirildi-208x130
Reklam

popüler e-ticaret sitesi amazon hacklendi ve 80.000e yakın kişinin muhtelif bilgileri ele geçirildi.

artık derhal derhal herkes güvenli olduğu gerekçesiyle e-ticaret sitelerinden alışveriş yapıyor ve herhangi bir mesele çıksa da yükümlülüğün e-ticaret sitesine ait olduğunu biliyor. ama gene de mümkün bir hacklenme durumunda sitenin müşterileri bilgilerini fena niyetli kişilere kaptırdığında bu durumdan kurtulmaları epey zorlaşıyor.

söz konusu internet olunca yeryüzünün en iyisi bile olsanız fena niyetli hackerlar bir şekilde sisteme sızabiliyor. dünya genelinde en fazla satış yapan e-ticaret sitelerinden amazon ile ilgili bugüne kadar birçok hacklenme olayı meydana gelmişti. bir süredir emniyet açığı vermeyen amazon yakın bir zamanda yine hacklendi.

0x2taylor kullanıcı adına sahip bir hacker amazon.comu hackledi ve yaklaşık 80.000 kindle fire kullanıcısının ad soyad e-posta adres telefon numarası ve ıp adresi gibi bilgilerini ele geçirdi.
 
 hacker konuyla ilgili amazonu daha evvel uyarmış
konuyla ilgili alaycı bir şekilde twitter hesabı üzerinden ilan yapan hacker emniyet açıkları nedeniyle hacklemeden evvel amazona konu hakkında bilgi vererek uyardığını fakat amazondan yanıt alamayınca emniyet açığını kullanarak amazonu hacklediğini ve bu durumdan pişmanlık duymadığını açıkladı. hackleme olaylıyla ilgili amazon yetkilileri henüz bir izah yapmadı.
fiyat performans canavarları meizu pro 6 ve meizu m3 note türkiyede satışa çıktı! amazon amazon.com

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?